2020. Advent 1. vasárnapja

2020.11.29

ADVENT ELSŐ VASÁRNAPJA

(november 22.)

• Rorate szentmisék lesznek a Kapucinus templomban kedd, szerda, csütörtök és péntek, reggel 7 órakor, Pusztavámon keddtől péntekig reggel 6 órakor. A kapucinus templomban ünnepelt rorate szentmisét este 6 órakor adja a móri Mária Rádió, míg a Bonum TV hétköznap reggel 6 órakor közvetít rorate miséket.
  • A Bice Bócák, a roráte misék alkalmából, önkiszolgáló vásárt tartanak a kapucinus templomban.
  • A múlt heti országos gyűjtés eredménye, mely a karitász részére történt 160.580 Ft. Hálásan köszönjük a kedves hívek nagylelkű adományait!
  • A Karitász a járványra való tekintettel idén nem tartós élelmiszerrel, hanem pénzadománnyal szeretne segíteni a rászoruló családoknak. Kérjük, hogy az erre a célra szánt összeget a templomokban kihelyezett dobozba szíveskedjenek elhelyezni. A gyűjtés december 6-13-ig tart. Aki környezetében támogatásra szoruló családról vagy egyedülállóról tud, kérjük, jelezze a Karitász munkatársainál vagy a plébániairodán.

Rendszeres programok, hirdetések:

• Gazdasági Bizottsági ülés lesz a plébánián november 30-án hétfőn este 7 órakor.
  • A szerdai szentségimádásra várnak még jelentkezőket különösen a 10 órától 11 óráig terjedő időszakra. Jelentkezni a sekrestyében vagy a Plébánián lehet.
  • December 3-án, első csütörtökön, a kapucinus templomban 17 órától csendes szentségimádást tartunk, majd elimádkozzuk az Esti dicséretet. Első csütörtökön és pénteken Péter Pál atya a lehető legrövidebb módon meglátogatja a rábízott idős és beteg testvéreket, akik azt kérik. Az első pénteki virrasztás Magyarországért jelen körülmények között elmarad.
  • Szentgyónásra és lelki beszélgetésre van lehetőség a Plébániatemplomban a hétfői és pénteki szentmiséket követően. A kapucinus templomban szombatonként 9 órától 11.30-ig, a vasárnapi szentmisék kapcsán vagy egyeztetés alapján.
  • Jövő évi naptárak és adventi készülődést segítő kiadványok kaphatók a Plébániatemplomban és a kapucinus templomban is.

ADVENT ELSŐ VASÁRNAPJA (november 29.)

Plébániatemplom: 11.00: + János és + szülők

18.00: + Teréz

Kapucinusok: 18.00: a kapucinus közösség jótevőiért

8.00: + Imre

9.30: élő és + bányászokért és családjaikért

HÉTFŐ: (november 30.)

Szent András apostol Ü.

Plébániatemplom: 18.00: + özv. Németh Istvánné sz. Pisch Mária (gyászmise)

KEDD: (december 1.)

Kapucinusok: 7.00: + szülők és testvérek

SZERDA: (december 2.)

Kapucinusok: 7.00: + Margit és + Ferenc

CSÜTÖRTÖK: (december 3.)

Xavéri Szent Ferenc E.

Kapucinusok: 7.00: a Női Kőr élő és + tagjaiért

PÉNTEK: (december 4.)

Kapucinusok: 7.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: (december 5.)

Kapucinusok: 8.00: 1.) + Ferencért és + Borbáláért;

2.) + szülőkért: Julianna és Márton

ADVENT MÁSODIK VASÁRNAPJA (december 6.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Gáspár és Emma

18.00: + szülők