2021. Advent 1. vasárnapja

2021.11.27

ADVENT 1. VASÁRNAPJA

(november 28.)

• A múlt vasárnapi Karitász gyűjtés összege a két templomunkban 201.000 Ft lett. Köszönjük az adományokat, melyeket a rászorulókra fordítunk!
  • Rorate szentmisék lesznek reggel 7 órakor hétfőn a Plébániatemplomban, kedd, szerda, csütörtök és péntek a Kapucinus templomban, Pusztavámon keddtől péntekig reggel 6 órakor.
  • Hétfőn esti, és pénteken 8 órás szentmise nem lesz, az adventi időszakban, a Plébániatemplomban.
  • A héten első csütörtök és péntek. Első csütörtökön, 17 órától, vezetett szentségimádás lesz, aminek végén rózsafüzér titokcsere lesz és utána elimádkozzuk az Esti dicséretet. Első péntek 19 órától Esti dicséretet imádkozunk a kihelyezett Oltáriszentség előtt, s utána virrasztás lesz a szombat reggeli 8 órai szentmiséig a kapucinus templom Szent Lipót kápolnájában Magyarországért. Meglátogatjuk az időseket illetve a betegeket.
  • Ferenc pápa meghirdette az egész világegyházban a szinódusi utat, melynek a lényege, hogy bármely hívő elmondhatja a véleményét arról, hogy hogy látja helyi szinten az egyházi közösséget, a papság és hívek részvételét az egyház életében, és a küldetésünket a mai világban. A templom bejáratánál elhelyeztünk kérdőíveket, melyeket legkésőbb december 15-ig szíveskedjenek visszajuttatni, borítékban. A kérdőívekből összefoglalót kell készítenünk, melyet a Püspökségnek fogunk továbbítani. Az egyházmegyék összefoglalóit a Magyar Püspöki Kar küldi el Európai Püspöki Konferenciának, amely összegzését a Vatikán elé tárja. Kérjük a 14 év feletti testvéreket, hogy építő gondolataikat írják le a kérdőívben, hogy együtt tudjunk munkálkodni Egyházunk jövőjén!
  • A Karitasz a járványra való tekintettel idén sem tartós élelmiszerrel, hanem pénzadománnyal szeretne segíteni a rászoruló családoknak. Kérjük, hogy az erre a célra szánt összeget a templomokban kihelyezett dobozba szíveskedjenek elhelyezni. A gyűjtés december 5-19-ig tart. Aki környezetében támogatásra szoruló családról vagy egyedülállóról tud, kérjük, jelezze a Karitasz munkatársainál vagy a plébániairodán.

Állandó hirdetéseink:

• Gazdasági bizottsági ülés lesz a plébániairodán november 29-én hétfőn este 7 órakor.
  • A Női Kör megbeszélést tart a Közösségi Házban 30-án, kedden délután 4 órakor.
  • Bibliaóra lesz a plébánián december 2-án, csütörtökön este 7 órakor.
  • Akik 2022-ben szeretnének egyházi házasságot kötni, jelentkezzenek november végéig a móri plébániairodán.
  • Akik felnőttként szeretnének megkeresztelkedni, elsőáldozók, bérmálkozók lenni, jelentkezzenek november végéig a plébános atyánál vagy a móri plébániairodán.
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!

Advent 1. VASÁRNAP (november 28.)

Plébániatemplom: 11.00: +szülők: László és Etelka, + József

18.00: Schmidt Istvánné lelki üdvéért

Kapucinusok: 18.00: + Kaiser Ferencért és az Egyházi Fúvószenekar élő és + tagjaiért

8.00: + Margit és + Ferenc

9.30: Grétike teljes gyógyulásáért, és szülei testi lelki egészségéért, + szülőkért és + nagyszülőkért

KEDD: (november 30.)

Szent András apostol Ü.

Kapucinusok: 7.00: rendházunk jótevőiért

SZERDA: (december 1.)

CSÜTÖRTÖK: (december 2.)

Kapucinusok: 7.00: + Ferenc és + Margit

PÉNTEK: (december 3.)

Xavéri Szent Ferenc E.

Kapucinusok: 7.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: (december 4.)

Kapucinusok:8.00: jószándékra

Advent 2. VASÁRNAP (december 5.)

Plébániatemplom: 11.00: +Emma és + Gáspár

18.00: + Kaiser család és + fiuk: József