2021. Advent 2. vasárnapja

2021.12.04

ADVENT 2. VASÁRNAPJA

(december 5.)

• Rorate szentmisék lesznek reggel 7 órakor hétfőn a Plébániatemplomban, kedd, szerda, csütörtök és péntek a Kapucinus templomban; Pusztavámon keddtől péntekig reggel 6 órakor.
  • Ünnepi szentmise lesz, ferences világi rendi befogadással, december 8-án, 18 órakor a kapucinus templomban.
  • Szentségimádásra a Plébániatemplomban december 8-án, szerdán este hat óráig van lehetőség (7 óra helyett).
  • Hétfőn esti, és pénteken 8 órás szentmise nem lesz, az adventi időszakban, a Plébániatemplomban.
  • Ferenc pápa meghirdette az egész világegyházban a szinódusi utat, melynek a lényege, hogy bármely hívő elmondhatja a véleményét arról, hogy hogy látja helyi szinten az egyházi közösséget, a papság és hívek részvételét az egyház életében, és a küldetésünket a mai világban. A templom bejáratánál elhelyeztünk kérdőíveket, melyeket legkésőbb december 15-ig szíveskedjenek visszajuttatni, borítékban.
  • A Karitasz a járványra való tekintettel idén sem tartós élelmiszerrel, hanem pénzadománnyal szeretne segíteni a rászoruló családoknak. Kérjük, hogy az erre a célra szánt összeget a templomokban kihelyezett dobozba szíveskedjenek elhelyezni. A gyűjtés december 5-19-ig tart. Aki környezetében támogatásra szoruló családról vagy egyedülállóról tud, kérjük, jelezze a Karitasz munkatársainál vagy a plébániairodán.
  • Takarítás lesz a Plébániatemplomban december 11-én, szombaton 9 órai kezdettel. A feladatokra a templomban kihelyezett táblázatban ill. a weboldalon lehet feliratkozni.
  • Kérjük a kedves híveket, hogy csatlakozzanak ahhoz az imalánchoz, mely a móri kötődésű súlyos betegséggel küzdő Grétiért és szüleiért indult. A következő közös ima ideje december 12-e este 8 óra. Részletek a szórólapon a templom hátuljában.
  • Lehetőség van ingyenes beszélgetésre a móri plébánián székesfehérvári RÉV-es lelkigondozóval szenvedélybetegséggel küzdő, szenvedélybeteg családtaggal élő, vagy lelki krízishelyzetben lévő személyeknek szerdánként. Előzetes telefonos egyeztetés szükséges, részletek a plakáton.

Állandó hirdetéseink:

• A Karitasz megbeszélést tart a plébánián, 7-én kedden 16 órakor.
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!

Advent 2. VASÁRNAP (december 5.)

Plébániatemplom: 11.00: +Emma és + Gáspár

18.00: + Kaiser család és + fiuk: József

Kapucinusok: 18.00: élő és + bányászokért és családtagjaikért

8.00: a Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért

9.30: + szülőkért

HÉTFŐ: (december 6.)

Szent Miklós e.

Plébániatemplom: 7.00: + szülőkért

KEDD: (december 7.)

Szent Ambrus E.

Kapucinusok: 7.00: élő Ádámért és Lemiszért és élő családtagokért

SZERDA: (december 8.)

A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása Fü.

Kapucinusok: 7.00: + Györgyért

18.00: Magyar hazánkért és nemzetünkért

CSÜTÖRTÖK: (december 9.)

Kapucinusok: 7.00: a Mandl és Fekete család + és élő tagjaiért

PÉNTEK: (december 10.)

A Loretói Boldogságos Szűz Mária e.

Kapucinusok: 7.00: a tisztítótűzben szenvedő lelkekért

SZOMBAT: (december 11.)

Kapucinusok:8.00: köszönetül mindazokért, akik Grétikéért és családjáért imádkoztak és imádkoznak

Advent 3. VASÁRNAP (december 12.)

Gaudete - vasárnap

Plébániatemplom: 11.00: +Mátyás és élő családtagok

18.00: + Schmidt István és élő Gabriella

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért: Erzsébetért és Istvánért, és + fiúkért: Lászlóért