2021. Advent 3. vasárnapja

2021.12.10

ADVENT 3. VASÁRNAPJA

(december 12.)

• Rorate szentmisék lesznek reggel 7 órakor hétfőn a Plébániatemplomban, kedd, szerda, csütörtök és péntek a Kapucinus templomban; Pusztavámon keddtől péntekig reggel 6 órakor.
  • Burbela Gergely SVD verbita szerzetes bicskei plébános atya fog tartani két roratét a karácsonyra való felkészülés jegyében lelkigyakorlatos prédikációval a kapucinus templomban december 16-án és 17-én reggel 7 órakor.
  • Hétfőn esti, és pénteken 8 órás szentmise nem lesz, az adventi időszakban, a Plébániatemplomban.
  • Ferenc pápa meghirdette az egész világegyházban a szinódusi utat, melynek a lényege, hogy bármely hívő elmondhatja a véleményét arról, hogy hogy látja helyi szinten az egyházi közösséget, a papság és hívek részvételét az egyház életében, és a küldetésünket a mai világban. A templom bejáratánál elhelyeztünk kérdőíveket, melyeket legkésőbb december 15-ig szíveskedjenek visszajuttatni, borítékban.
  • A Karitasz a járványra való tekintettel idén sem tartós élelmiszerrel, hanem pénzadománnyal szeretne segíteni a rászoruló családoknak. Kérjük, hogy az erre a célra szánt összeget a templomokban kihelyezett dobozba szíveskedjenek elhelyezni. A gyűjtés december 5-19-ig tart. Aki környezetében támogatásra szoruló családról vagy egyedülállóról tud, kérjük, jelezze a Karitasz munkatársainál vagy a plébániairodán.
  • Kérjük a kedves híveket, hogy csatlakozzanak ahhoz az imalánchoz, mely a móri kötődésű súlyos betegséggel küzdő Grétiért és szüleiért indult. A következő közös ima ideje december 12-e este 8 óra. Részletek a szórólapon a templom hátuljában.
  • Lehetőség van ingyenes beszélgetésre a móri plébánián székesfehérvári RÉV-es lelkigondozóval szenvedélybetegséggel küzdő, szenvedélybeteg családtaggal élő, vagy lelki krízishelyzetben lévő személyeknek szerdánként. Előzetes telefonos egyeztetés szükséges, részletek a plakáton.

Állandó hirdetéseink:

• A bodajki fatimai áhítatra NEM indul busz ebben a hónapban.
  • Bibliaóra lesz a Plébánián 16-án, csütörtökön este 7 órakor.
  • Szentmise lesz a Rókus kápolnában 18-án, szombaton reggel 8 órakor.
  • Ifi est lesz a Közösségi Házban december 18-án, szombaton 17.00 – 20.30-ig. 8. osztályos kortól szeretettel várják a fiatalokat. Részletek a plakáton.
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!

Advent 3. VASÁRNAP (december 12.)

Gaudete - vasárnap

Plébániatemplom: 11.00: +Mátyás és élő családtagok

18.00: + Schmidt István és élő Gabriella

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért: Erzsébetért és Istvánért, és + fiukért: Lászlóért

8.00: + szülőkért: Júliáért és Jánosért, és + testvérért: Jánosért

9.30: + Mártonért

HÉTFŐ: (december 13.)

Szent Lúcia E.

Plébániatemplom: 7.00: + Kapos János

KEDD: (december 14.)

Keresztes Szent János E.

SZERDA: (december 15.)

Boldog Brenner János e.

Kapucinusok: 7.00: + Ferencért

CSÜTÖRTÖK: (december 16.)

Kapucinusok: 7.00: + Istvánért és + Máriáért

PÉNTEK: (december 17.)

Kapucinusok: 7.00:  szülőkért: Máriáért és Jánosért, Juliannáért és Mártonért

SZOMBAT: (december 18.)

Kapucinusok:8.00: Magyarországért

Advent 4. VASÁRNAP (december 19.)

Plébániatemplom: 11.00: +Éva, +Anna, +János

18.00: +Hodos Károly