2021. Advent 4. vasárnapja

2021.12.18

ADVENT 4. VASÁRNAPJA

(december 19.)

• Rorate szentmisék lesznek reggel 7 órakor hétfőn a Plébániatemplomban, kedden, szerdán, csütörtökön a Kapucinus templomban; Pusztavámon keddtől csütörtökig reggel 6 órakor.
  • Hétfőn esti, és pénteken 8 órás szentmise nem lesz, az adventi időszakban, a Plébániatemplomban.
  • Kedden a roráte szentmise után a szerzetes testvérek várják a Kapucinus templombeli szolgálattevőket – virágozók, takarítók, textilesek, stb. - a sekrestyébe!
  • Gyónási lehetőség lesz Plébániatemplomban dec. 22-én 16-18 óráig; a Kapucinus templomban dec. 23-án 9-11.45-ig és 15-17.30-ig.
  • A szentségimádás a Plébániatemplomban 22-én szerdán 8-tól este 6 óráig tart.
  • Fiatalok előadásában Misztériumjáték lesz a Plébániatemplomban december 24-én 16 órakor.
  • Lehetőség lesz a Plébániatemplomból otthonaikba elvinni a betlehemi lángot 19-én, vasárnap vagy a misztériumjáték alkalmával. A Kapucinus templomból 24-én lehet elvinni a betlehemi lángot. Kérjük, szíveskedjenek zárt mécsest magukkal hozni ehhez.

Karácsonyi miserend (elvihető a templomok hátuljából)

• Szentmise lesz Karácsony előestéjén, december 24-én, pénteken a Kapucinus templomban 22 órakor, a Plébániatemplomban 24 órakor. A Plébániatemplomban 23.45-től a Magnificat kórus énekel.
  • Szentmise lesz Urunk születésének ünnepén, december 25-én, szombaton 8 órakor és 9.30-kor a Kapucinus templomban, 11 órakor a Plébániatemplomban.
  • Vasárnapi miserend lesz mindkét templomban, Szent Család ünnepén, december 26-án, vasárnap.
  • Szentmise lesz a Plébániatemplomban december 27-én, hétfőn este 6 órakor.

Állandó hirdetéseink:

• Lesz csendes szentségimádás csütörtökön 17 órától a kapucinus templomban.
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!
  • A Karitasz a járványra való tekintettel pénzadománnyal szeretne segíteni a rászoruló családoknak. Kérjük, hogy az erre a célra szánt összeget a templomokban kihelyezett dobozba szíveskedjenek elhelyezni. Aki környezetében támogatásra szoruló családról vagy egyedülállóról tud, kérjük, jelezze a Karitasz munkatársainál vagy a plébániairodán.
  • Lehetőség van ingyenes beszélgetésre a móri plébánián székesfehérvári RÉV-es lelkigondozóval szenvedélybetegséggel küzdő, szenvedélybeteg családtaggal élő, vagy lelki krízishelyzetben lévő személyeknek szerdánként. Előzetes telefonos egyeztetés szükséges, részletek a plakáton.

Advent 4. VASÁRNAP (december 19.)

Plébániatemplom: 11.00: +Éva, +Anna, +János

18.00: +Hodos Károly

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért: Juliannáért és Józsefért

8.00: + Stefániáért, + Istvánért, és + fiukért: Istvánért

9.30: + Erzsébet és a Walczer család + tagjaiért

HÉTFŐ: (december 20.)

KEDD: (december 21.)

SZERDA: (december 22.)

Kapucinusok: 7.00: élő Ádámért és Lemiszért, élő családtagokért

CSÜTÖRTÖK: (december 23.)

Kapucinusok: 7.00: Kaiser és Schwartz családok élő és + tagjaiért

PÉNTEK: (december 24.)

KARÁCSONY ELŐESTÉJE

Kapucinusok: 22.00: + szülőkért: Anna és Márton, + gyermekekért: Márton és Ferenc és + dédunokákért: Viktóriáért

SZOMBAT: (december 25.)

URUNK SZÜLETÉSÉNEK ÜNNEPE

Plébániatemplom: 11.00: + János és élő családtagok

Kapucinusok: 8.00: élő családtagokért

9.30: + Éváért

SZENT CSALÁD VASÁRNAPJA (december 26.)

Plébániatemplom: 11.00: + István, + Anna és élő családtagok

18.00: +szülők, + testvér