2021. Évközi 11. vasárnap

2021.06.12

ÉVKÖZI 11. VASÁRNAP

(június 13.)

• Június hónap Jézus Szentséges Szívének hónapja, a kapucinus templomban vasárnap, hétfő és csütörtök kivételével minden nap, 17.40-től, a Jézus Szent Szívének litániáját imádkozzuk. Mindenkit nagyon nagy szeretettel hívunk!
  • A Mór – Bodajk kerékpárút - zarándokút hálaadó zarándoklata június 13-án lesz. Program: gyülekező 15 órakor a bicikliút kezdetén, a Dózsa Gy. utca végén. Indulás 15.15- kor. Átadó, megszentelő ünnepség 16 órakor kezdődik, melynek helyszíne a 81-es út és a kerékpárút kereszteződése (bodajki lehajtó). A zarándok- és kerékpárutat megszenteli Spányi Antal Megyéspüspök Atya. A zarándoklatra várjuk a kedves híveket gyalogosan ill. biciklivel.
  • A bodajki fatimai áhítatra a busz a Kapucinus térről 13-án fél ötkor indul.
  • Éjjel nappal hívható számon elérhető a telefonos lelkigondozói szolgálat betegek és kórházi dolgozók számára. Személyes találkozásra csak a móri, csákvári és fehérvári kórházakban van lehetőség. Részletek a plakáton.
  • Szeretettel hívjuk az érdeklődő fiatalokat 3. osztályos kortól idei napközis ministráns táborunkra. A tábor fő helyszíne: a Móri Kapucinus Rendház „Présháza” (bejárat a kapucinus templom mögött). A mostani táborunkban Szűz Mária és Szent József ismeretében fogunk növekedni, játékosan, hitoktatóink segítségével. A programok: Június 21-és 23-a között minden délután 14:00 kor kezdünk és  (hétfő kivételével) a 18:00 szentmisével zárunk. Június 24-én délelőtt Székesfehérvárra zarándoklunk Ébner Vilmos testvérünk diakónusszentelésére. Részt veszünk az ünnepi szertartáson, a püspöki szentmisén. A táborozási költség: 1000Ft/fő/nap/táborozó! Jelentkezési határidő: június 16-a este! Jelentkezni lehet: József atyánál, vagy Apolczer Norbinál személyesen, emailen, vagy facebookon.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya június 24-én a Prohászka Templomban diakónussá szenteli Ébner Vilmost. Imádkozzunk érte és a többi szentelendőért!
  • A vértessomlói Sarlós Boldogasszony kegytemplom búcsúja július 4-én lesz. Részletek a plakáton.
  • Hálás szívvel köszönjük az ER-FA és a FESS KFT-knek a nagylelkű támogatást, melynek segítségével a Plébániatemplom új bútorai elkészülhettek.

ÉVKÖZI 11. VASÁRNAP (június 13.)

Plébániatemplom: 11.00: +Mátyás és élő családtagok

18.00:  +Ildikó és élő hozzátartozók

Kapucinusok: 18.00: + Teréz, + István és élő hozzátartozókért

8.00: + Józsefért, + Erzsébetért és élő családtagokért

9.30: + Máriáért

HÉTFŐ (június 14.)

Plébániatemplom: 18.00: + Trosztmér Károlyné sz. Kós Katalin

+ Lukanus Benedykt (gyászmise)

KEDD: (június 15.)

Árpád-házi Boldog Jolán E.

Kapucinusok: 18.00: 1.) Magyarországért; 2.) + Bitzer Valéria Inke

SZERDA: (június 16.)

CSÜTÖRTÖK: (június 17.)

PÉNTEK: (június 18.)

Plébániatemplom: 8.00: + Trosztmér Károlyné

SZOMBAT: (június 19.)

Szent Romuáld remete e.

Kapucinusok: 8.00: + Ferenc, + Rozina és élő családtagok

ÉVKÖZI 12. VASÁRNAP (június 20.)

Plébániatemplom: 11.00: + Lincz szülők, + János

18.00: Csenge

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért, Leitner Jánosért és feleségéért és + nagyszülőkért

8.00:+ Jánosért és édesanyáért