2021. Évközi 2. vasárnap

2021.01.18

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

(január 17.)

• A Katolikus Karitasz igazgatójának kérésére mi is csatlakozunk a földrengés sújtotta horvát testvéreink megsegítéséhez. Pénzbeni gyorssegélyt kérnek. Az adományt az erre a célra, kihelyezett dobozban lehet elhelyezni, mindkét templomban, egész január hónapban. Segíthetünk úgy is, hogy a 1356-os adományvonalat hívjuk.

• Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni a Katolikus Egyház javára (technikai száma:0011), a második 1%-ról egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára. Városunkban ilyen a Szent Erzsébet Iskola, a Karitasz, a Mária Rádió és a Bice-bóca Egyesület.

• Házszentelésre Tamás atya szívesen megy. Nála lehet jelentkezni! Ennek díja nincsen.

• Kérjük, hogy akik a járvány vagy betegség miatt nem mennek vasárnapi szentmisére, azok online szentmisén vegyenek részt és így teljesítsék a Jóisten parancsát: az Úr napját szenteld meg!

• Lehetőség van az Élő Kenyér misekalauz gyerekeknek c. folyóirat megrendelésére. A kiadvány januári és februári száma megtekinthető a Plébániatemplomban a vasárnapi szentmisék előtt és után. Rendeléshez feliratkozni szintén ekkor lehet.

• Ferenc pápa már beoltatta magát, és mindenkit erre bátorít önmaguk és mások védelme érdekében.

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP (január 17.)

Plébániatemplom: 11.00: Panna és Eszter

Kapucinusok: 18.00: Raduka és Mandl család + és élő hozzátartozóiért

8.00: + Tamás László

9.30: + szülők

HÉTFŐ: (január 18.)

Árpád-házi Szent Margit Ü.

KEDD: (január 19.)

Kapucinusok: 18.00: sikeres egyetemi vizsgákért

SZERDA: (január 20.)

Boldog Özséb e.

Kapucinusok: 18.00: + Márton és Róza

CSÜTÖRTÖK: (január 21.)

Szent Ágnes E.

Kapucinusok: 18.00: + Márton

PÉNTEK: (január 22.)

B. Batthyány-Strattmann László e.

Plébániatemplom: 8.00: +Schmidt István

SZOMBAT: (január 23.)