2021. Évközi 5. vasárnap

2021.02.06

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP

(február 7.)

• Földrengés sújtotta horvát testvéreinknek 330.000 Ft gyűlt össze templomainkban. Köszönjük a kedves hívek nagylelkű adományait.

• Kérjük, hogy akik 2021-ben kívánnak házasságot kötni, jelezzék- amint lehet - a plébániairodán, ha még eddig nem jelentkeztek!

• Az idei évben február 7‒14. ünnepeljük a Házasság Hetét. A járványhelyzet miatt a szokásos előadás elmarad1, de házasság és társkapcsolati témájú könyvek a plébánia templom könyves asztalán febr. 14-től elérhetők lesznek. Szent Valentin naphoz kapcsolódóan ezen a napon (febr.14.) templomainkban a szentmisék keretében megáldjuk a szerelmeseket, jegyeseket és a házaspárokat.

• Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni a Katolikus Egyház javára (technikai száma:0011), a második 1%-ról egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára. Városunkban ilyen a Szent Erzsébet Iskola, a Karitasz, a Mária Rádió és a Bice-bóca Egyesület.

• Házszentelésre Tamás atya szívesen megy. Nála lehet jelentkezni! Ennek díja nincsen.

• Kérjük, hogy akik a járvány vagy betegség miatt nem mennek vasárnapi szentmisére, azok online szentmisén vegyenek részt és így teljesítsék a Jóisten parancsát: az Úr napját szenteld meg!

• Lehetőség van az Élő Kenyér misekalauz gyerekeknek c. folyóirat megrendelésére. A kiadvány januári és februári száma megtekinthető a Plébániatemplomban a vasárnapi szentmisék előtt és után. Rendeléshez feliratkozni szintén ekkor lehet.

1 Papp Miklós atya üzenete: Mórra sajnos tényleg nem tudtam elmenni, de remélhetőleg később pótoljuk. Feb. 14-én, Valentin nap alkalmából egy családos papot akart a Duna Tv, ezért a 11 órai görögkatolikus liturgiát én fogom bemutatni. Jó szívvel ajánlom a móriaknak is! Dicsőség!

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAP

(február 7.)

Plébániatemplom: 11.00: +férj, +gyermek és a család +tagjai

18.00: beteg édesapáért és lányáért

Kapucinusok: 18.00: Hekl és Grószeibl család élő és + tagjaiért

8.00: A Rózsafüzér Társulat élő és elhunyt tagjaiért

9.30: A Fúvószenekar élő és + zenészeiért

HÉTFŐ: (február 8.)

Plébániatemplom: 18.00: + Szabó Károlyné sz. Pálmai Mária Terézia (gyászmise)

KEDD: ( február 9.)

Boldog Alpendeirei Leopold E.

Kapucinusok: 18.00: élő Máriáért és családjáért

SZERDA: ( február 10.)

Szent Skolasztika E.

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc és + Margit

CSÜTÖRTÖK: ( február 11.)

Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária e.

Betegek világnapja

PÉNTEK: ( február 12.)

Plébániatemplom: 8.00: +Ignác

Kapucinusok: 18.00: + Lászlóért

SZOMBAT: (február 13.)

Szűz Mária szombati e.

Kapucinusok: 8.00: élő Mariann, Patrik és Lora

ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

Könyörgőnap a világ éhezőiért (február 14.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Júlia és István, + testvérek és a család + tagjai

18.00: hálából a családért

Kapucinusok: 18.00: + Teréz, + István és élő hozzátartozók