2021. Évközi 6. vasárnap

2021.02.12

ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

(február 14.)

• Kérjük, hogy akik 2021-ben kívánnak házasságot kötni, jelezzék-, amint lehet - a plébániairodán, ha még eddig nem jelentkeztek!

• A Házasság Hetében szokásos előadás a járványhelyzet miatt elmarad, de házasság és társkapcsolati témájú könyvek a plébánia templom könyves asztalán febr. 14-től elérhetők lesznek. Szent Valentin naphoz kapcsolódóan ezen a napon (febr.14.) templomainkban a szentmisék keretében megáldjuk a szerelmeseket, jegyeseket és a házaspárokat.

• Várjuk azon házaspárok jelentkezését, akik ebben az évben kerek házasságkötési évfordulót ünnepelnek. A járványhelyzet miatt a jubilánsok ünnepi szentmiséjét egy későbbi időpontban tarjuk, melyet majd hirdetni fogunk.

• Február 17-én, Hamvazószerdán a Kapucinus templomban 18 órakor lesz szentmise, amelyben hamvazkodás is lesz. Hamvazószerda a Nagyböjt első napja, szigorú böjti nap.

• Nagyböjt péntekein, 17 órától keresztutat járunk a kapucinus templomban.

• Szentmise lesz a Rókus kápolnában február 20-án, szombaton reggel 8 órakor.

• Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni a Katolikus Egyház javára (technikai száma:0011), a második 1%-ról egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára. Városunkban ilyen a Szent Erzsébet Iskola, a Karitasz, a Mária Rádió és a Bice-bóca Egyesület.

• Házszentelésre Tamás atya szívesen megy.

• Kérjük, hogy akik a járvány vagy betegség miatt nem mennek vasárnapi szentmisére, azok online szentmisén vegyenek részt és így teljesítsék a Jóisten parancsát: az Úr napját szenteld meg!

• Papírgyűjtést szervez a helyi Karitász csoport április hónapra. Kérjük a testvéreket, hogy gyűjtsék számukra a papírhulladékot (a kartont nem veszi át a felvásárló!).

ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP

Könyörgőnap a világ éhezőiért (február 14.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Júlia és István, + testvérek és a család + tagjai

18.00: hálából a családért

Kapucinusok: 18.00: + Teréz, + István és élő hozzátartozók

8.00: + Halas szülőkért és testvérekért