2021. Húsvét 6. vasárnapja

2021.05.08

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA

(május 9.)

• A Magyar Katolikus Püspöki Kar május 7-i közleményében: a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól adott általános felmentést visszavonta. Kérünk mindenkit, hogy újra járjon vasárnapi szentmisékre!
  • Kérjük a kedves híveket, hogy továbbra is tartsák be a járványügyi rendelkezéseket így a szájat az orrot és IS eltakaró maszkot és kézfertőtlenítőt a templomba való belépéskor.
  • Áldozócsütörtökön, május 13-án, hagyományosan egyházmegyénk minden templomában szentségimádás lesz papi, szerzetesi hivatásokért, keresztény családjainkért így a Plébániatemplomban 17 és 19 óra között, és a Kapucinus templomban is 17 órától 18 óráig.
  • Engesztelő fatimai áhítat lesz Bodajkon május 13-án. Az utazás megoldása egyénileg történik.
  • Találkozóra hívjuk az "Igent mondok" online női lelkigyakorlat résztvevőit. Május 13-án 18 órakor kezdünk a plébániatemplomban, majd templomkertben kötetlen beszélgetés formájában osztjuk meg a lelkigyakorlattal kapcsolatos tapasztalatainkat.
  • Szentmise lesz a Szent Vendel kápolnában május 15-én, szombaton reggel 8 órakor.
  • A járványra való tekintettel idén nem lesz szervezett zarándoklat Celldömölkre. A jelenleg, még érvényben lévő járványügyi helyzetre tekintettel, szeretettel ajánljuk a hétköznapi szentmiséinket is és a 13-i szentségimádásainkat is, mint egy rendkívüli módon megélt lelki zarándoklatot.

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA (május 9.)

Ma van a Tömegtájékoztatás világnapja.

18.00: súlyos beteg gyógyulásáért

Kapucinusok: 18.00: két + Ferenc és + Zsolt

8.00: + szülők és + testvérek

9.30: a móri tragédiában elhunyt kollégákért

HÉTFŐ: (május 10.)

Plébániatemplom: 18.00: + Gaszner János Orbánné sz. Brandt Erzsébet gyászmise

KEDD: (május 11.)

Laconi Szent Ignác E.

Boldog Salkaházi Sára e.

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

SZERDA: (május 12.)

Mandic Szent Lipót E.

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

CSÜTÖRTÖK: (május 13.)

A Fatimai Boldogságos Szűz Mária e.

Kapucinusok: 18.00: + Ágoston József

PÉNTEK: (május 14.)

Plébániatemplom: 8.00: + Kaiser Ferenc

Kapucinusok: 18.00: Konrád testvérért

SZOMBAT: (május 15.)

URUNK MENNYBEMENETELE (május 16.)

18.00: Pintérné Tornai Hanna

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc, + Mária