2021. Nagyböjt 4. vasárnapja

2021.03.12

NAGYBÖJT 4. VASÁRNAP

(március 14.)

• A katolikus iskolák javára történt gyűjtés összege: 158.915 Ft volt templomainkban. Köszönjük a kedves hívek nagylelkűségét!

• Szentmise lesz a Vendel kápolnában március 20-án, szombaton reggel 8 órakor.

• Gyűjtés lesz a Szentföld javára jövő vasárnap, március 21-én.

• A járványügyi helyzet nem teszi lehetővé ebben az évben sem a képviselőtestületek szabályos megválasztását, ezért Püspök Atya a tagok kinevezését 2022 Pünkösdjéig meghosszabbította.

• Nagyböjt péntekjein, 17 órától keresztutat járunk a kapucinus templomban.

• Az Apák és fiak, férfiak és fiúk zarándoklata, valamint a meghirdetett Plébániatemplom nagytakarítás egy későbbi időpontban lesz megtartva.

• A Karitasz tartós élelmiszert gyűjt rászorulók számára mindkét templomban nagyböjt vasárnapjain. Az 1356-os adományvonal tárcsázásával hívásonként 500 Ft-tal támogathatjuk ezt a szándékot.

• Bűneink terhét letehetjük Jézus lábai elé a szentgyónásban a Kapucinus templomban minden szombat délelőtt, és a vasárnapi szentmisék kapcsán. A Plébániatemplomban pedig a 11-es mise alatt, és a hétfő esti 6-os mise után, illetve a péntek reggeli 8-as mise után! Jézus vár, hogy megtisztítson és új életet adjon!

• A járványügyi szigorítások mellett is egyelőre nyitva lesznek a templomok további rendelkezésig.

• Szent József napján ünnepli a Katolikus Egyház az apák napját, amellyel az apai hivatást szeretnénk erősíteni a férfiakban. Március 21-én áldásban részesítjük a szentmisén jelen lévő édesapákat.

NAGYBÖJT 4. VASÁRNAP

(március 14.)

Plébániatemplom: 11.00: + Anna, + Sándor és a család élő tagjai

18.00: + Kellner József és + családtagok

Kapucinusok: 18.00: + Jánosért és élő családtagokért

8.00: + Terézért, + Istvánért és élő hozzátartozókért

9.30: Magyarországért

HÉTFŐ: (március 15.)

Nemzeti ünnep

Plébániatemplom: 18.00: + Czipperer József és + Szili Károlyné sz. Horváth Mária (gyászmise)

KEDD: (március 16.)

SZERDA: (március 17.)

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

CSÜTÖRTÖK: (március 18.)

Kapucinusok: 18.00: + István

PÉNTEK: (március 19.)

Szent József. a Boldogságos Szűz Mária jegyese Fü.

Plébániatemplom: 8.00: + István

Kapucinusok: 18.00: + Márta és + Mária