2021.11.21. Krisztus Király vasárnapja

2021.11.19

KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJA

(november 21.)

• A mai perselygyűjtés a Karitasz javára történik.
  • Ifi est lesz a Közösségi Házban november 27-én, szombaton 17.00 – 20.30-ig. 8. osztályos kortól szeretettel várják a fiatalokat. Részletek a plakáton.
  • Advent 1. vasárnapján, 27-én, a kapucinus templomban, az esti szentmise keretében, megáldjuk a hívek otthon elkészített adventi koszorúit, melyeket magukkal hoznak az első templomi gyertyagyújtásra.
  • Megemlékező mise lesz az Egyházi Fúvószenekar elhunyt tagjaiért a kapucinus templomban, november 27-én 18.00-kor, melyen az Egyházi Fúvószenekar működik közre. A mise után Cecília -napi koncertre hívjuk a kedves híveket.
  • Akik 2022-ben szeretnének egyházi házasságot kötni, jelentkezzenek november végéig a móri plébániairodán.
  • Akik felnőttként szeretnének megkeresztelkedni, elsőáldozók, bérmálkozók lenni, jelentkezzenek november végéig a plébános atyánál vagy a móri plébániairodán.
  • Ferenc pápa meghirdette az egész világegyházban a szinódusi utat, melynek a lényege, hogy bármely hívő elmondhatja a véleményét arról, hogy hogy látja helyi szinten az egyházi közösséget, a papság és hívek részvételét az egyház életében, és a küldetésünket a mai világban. A templom bejáratánál elhelyeztünk kérdőíveket, melyeket legkésőbb december 15-ig szíveskedjenek visszajuttatni. A kérdőívekből összefoglalót kell készítenünk, melyet a Püspökségnek fogunk továbbítani. Az egyházmegyék összefoglalóit a Magyar Püspöki Kar küldi el Európai Püspöki Konferenciának, amely összegzését a Vatikán elé tárja. Kérjük a 14 év feletti testvéreket, hogy építő gondolataikat írják le a kérdőívben, hogy együtt tudjunk munkálkodni Egyházunk jövőjén!
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!

Krisztus, a mindenség királya VASÁRNAP (november 21.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: +Ágnes és +Ignác és élő családtagok

18.00: +Imre és + Imre

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért, Fett Juliannáért, Gál mártonért, Gál Józsefért és + nagyszülőkért

8.00: + szülőkért

9.30: + szülők és + testvérek

HÉTFŐ: (november 22.)

Szent Cecília E.

KEDD: (november 23.)

Dung-Lac Szent András és tsai. E.

Kapucinusok:18.00: két + Ferenc

SZERDA: (november 24.)

Kapucinusok:18.00: élő Ádám és Lemisz

CSÜTÖRTÖK: (november 25.)

PÉNTEK: (november 26.)

Portomauriciói Szent Lénárd E.

Plébániatemplom: 8.00: + nagyszülők: Teréz és András, Mária és János

Kapucinusok: 18.00: + Ignácért

SZOMBAT: (november 27.)

Szűz Mária szombatja e.

Kapucinusok:8.00: Magyarországért

Advent 1. VASÁRNAP (november 28.)

Plébániatemplom: 11.00: +szülők: László és Etelka, + József

18.00: hálából Schmidt Istvánné születésnapja alkalmából

Kapucinusok: 18.00: + Kaiser Ferencért és az Egyházi Fúvószenekar élő és + tagjaiért

8.00: + Margit és + Ferenc