2022. 03. 27. Nagyböjt 4. vasárnapja

2022.03.25

• Keresztutat imádkozunk a Kapucinus templomban péntekenként 17 órától.
  • A Karitasz nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést szervez az ukrán menekültek támogatására. Még ma várják az adományokat mindkét templomban.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatos szentmisékre hívunk mindenkit szeretettel március 28, 29, 30-án, hétfőn, kedden és szerdán este 6 órától. A szentmiséket Mészáros Barnabás tatabányai káplán atya fogja tartani; hétfőn a Plébániatemplomban, kedden, szerdán pedig a Kapucinus templomban.
  • Várjuk azok jelentkezését, akik alkalmanként szívesen részt vennének a plébániatemplom kertje és a plébánia udvar gondozásában. Jelentkezni az irodában vagy a plébániatemplom sekrestyéjében lehet.
  • Napközis hittantábort szervezünk a pusztavámi plébániára július 5-10. között. Harmadiktól nyolcadik osztályig várjuk a jelentkezéseket. Szórólap és plakát a faliújságnál található.
  • Kérjük, hogy anyagilag segítsék a háború elől menekülőket. A „Híd Kárpátaljáért” nemzeti segélyvonalon hívásonként 500 Ft-ot lehet küldeni. Kitettünk plakátot és elvihető lapokat, melyeken megtalálható a telefonszám és a külön erre a célre létrehozott bankszámla száma.
  • Országos gyűjtés lesz a Szentföld keresztényeinek megsegítésére így a mi templomainkban is, jövő vasárnap, április 3-án.
  • Esedékessé vált a képviselőtestületek megújítása az Egyházmegyében így a móri plébánián is. Az első fordulóban jelölteket lehet felírni egy üres lapra (maximum 25 főt, nyomtatott betűkkel), a templomba járó híveknek, akik elmúltak 18 évesek. Egy hívő egy lapot tölthet ki. Jelölt az lehet, aki legalább 1 éve rendszeresen jár templomba, rendezett egyházi házasságban v. egyedül él, volt elsőáldozó, bérmálkozó, elmúlt 18 éves és még nincs 70 éves. A jelölőlapokat a sekrestyékben vagy a plébániairodán lehet leadni április 10-ig. A jelöltlista összeállítása után pedig majd szavazólapokon lehet a jelöltekre szavazni.

NAGYBÖJT 4. VASÁRNAP (március 27.)

Laetare vasárnap

Plébániatemplom: 11.00: + Ágnes és + nagyszülők

18.00: + József

Kapucinusok: 18.00: + Antalért

8.00: + Józsefért

9.30: Magyarországért

HÉTFŐ: (március 28.)

KEDD: (március 29.)

Kapucinusok: 18.00: + Margit és + Ferenc

SZERDA: (március 30.)

CSÜTÖRTÖK: (március 31.)

Kapucinusok: 18.00: rendházunk és templomunk jótevőiért

PÉNTEK: (április 1.)

Kapucinusok: 18.00: + édesanyáért és + édesapáért

SZOMBAT: április 2.)

Kapucinusok: 8.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

NAGYBÖJT 5. VASÁRNAP (április 3.)

Plébániatemplom: 11.00: a Néri Szent Fülöp cserkészcsapatért

8.00: a Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért