2022. április 10. Virágvasárnap

2022.04.10
  • Az elmúlt hétvégén a Szentföld keresztényeinek megsegítésére templomainkban 186.850 ft gyűlt össze. Köszönjük a hívek nagylelkűségét.
  • Szentgyónásra lesz lehetőség a Plébániatemplomban április 13-án, szerdán 16 és 19 óra között; a Kapucinus templomban április 14-én, csütörtökön 14.30 és 17 óra között, április 15-én, pénteken és szombaton pedig 9 és 11.30 között.
  • Nagycsütörtök este 6 órakor az utolsó vacsora szentmiséje a Plébániatemplomban lesz. Szentmise után virrasztás lesz 10 óráig.
  • Kereszthódolat lesz a Kapucinus templomban Nagypénteken este 6 órakor.
  • Keresztút lesz a Kálvária temetőben Nagypénteken este 8 órakor.
  • A Szentsír látogatható Nagyszombaton a Plébániatemplomban reggel 8-tól este 6-ig, este 5 órától rózsafüzér imádkozással, a Kapucinus templomban 9-től 12 óráig.
  • Nagyszombaton Móron nem lesz sehol liturgikus szertartás.
  • Alkotóház lesz a Bice bócákkal a Közösségi Házban április 16-án szombaton 9 órai kezdettel.
  • A húsvétvasárnapi hajnali feltámadási szertartás a Plébániatemplomban 5 órakor kezdődik, melyet feltámadási körmenet követ. Szentmise aznap a Plébániatemplomban este hatkor is lesz.
  • Szentmise lesz a Kapucinus templomban Húsvétvasárnap reggel 8-kor és 9.30-kor.
  • Szentmisék lesznek Húsvéthétfőn a Kapucinus templomban reggel 8, a Plébániatemplomban pedig 11 órakor.
  • A móri Karitasz csoport szeretettel vár új tagokat erre a szép szolgálatra. Munkájukra igen nagy szükség van, a feladat egyre több, ezért fiatal segítőket hívnak soraik közé. Jelentkezni Tamás atyánál, Szabó Margitnál vagy az irodán lehet.
  • A képviselőtestületi jelölőlapok leadási határidejét meghosszabbítjuk április 17-e, Húsvétvasárnapig. Az első fordulóban jelölteket lehet felírni egy üres lapra, a templomba járó híveknek, akik elmúltak 18 évesek. Egy hívő egy lapot tölthet ki. Jelölt az lehet, aki legalább 1 éve rendszeresen jár templomba, rendezett egyházi házasságban v. egyedül él, volt elsőáldozó, bérmálkozó, elmúlt 18 éves és még nincs 70 éves. A jelöltlista összeállítása után pedig majd szavazólapokon lehet a jelöltekre szavazni.

VIRÁGVASÁRNAP,

Urunk szenvedésének vasárnapja (április 10.)

Plébániatemplom: 11.00: + János és + gyermekei: Tibor és Teréz

18.00: + Kaász István és felesége, Mária

Kapucinusok: 18.00: + Péterért és + Máriáért

8.00: Magyarországért