2022. április 3. Nagyböjt 5. vasárnapja

2022.04.02

NAGYBÖJT 5. VASÁRNAP

(április 3.)

• Ezen a hétvégén országos gyűjtés lesz a Szentföld keresztényeinek megsegítésére így a mi templomainkban is.
  •  A Katolikus Nők köre összejövetelt tart a Közösségi Házban április 5-én 14 órakor.
  • Jövő héten első csütörtök a kapucinus templomban vezetett szentségimádás lesz, rózsafüzér titokcserével 17 órától. Csütörtökön és pénteken Péter Pál atya a rábízott betegeket látogatja.
  • Keresztút imádkozás lesz a Kapucinus templomban pénteken 17 órától.
  • Kérjük, hogy továbbra is segítsék anyagilag a háború elől menekülőket. A „Híd Kárpátaljáért” nemzeti segélyvonalon hívásonként 500 Ft-ot lehet küldeni. Plakát és szórólap a telefon- és bankszámla számával hátul elérhető.
  • A Karitasz gyűjtése során 180 kg élelmiszer és 258.000 Ft pénzadomány gyűlt össze. A Karitasz hálásan köszöni a Szent Erzsébet Iskola közösségének, Bokod, Dad, Pusztavám községek híveinek és minden móri adományozónak is a nagylelkű támogatást.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Pápay Ágoston Díjban részesült Beckné Kati, a móri Szent Erzsébet Katolikus Karitasz csoport tagja, a rászoruló emberek ellátása érdekében nagy szociális érzékenységgel végzett áldozatos munkája, példamutató karitatív tevékenysége, valamint emberi magatartása elismeréseként. Szeretettel gratulálunk neki valamint férjének, Beck Tibornak és Isten áldását kérjük életükre és munkájukra.
  • A móri Karitasz csoport szeretettel vár új tagokat erre a szép szolgálatra. Munkájukra igen nagy szükség van, a feladat egyre több, ezért fiatal segítőket hívnak soraik közé. Jelentkezni Tamás atyánál, Szabó Margitnál vagy az irodán lehet.
  • Kérjük, hogy a gyónás diszkréciója miatt ne tartózkodjanak gyóntatás ideje alatt a gyóntatószék közvetlen közelében.
  • Esedékessé vált a képviselőtestületek megújítása az Egyházmegyében így a móri plébánián is. Az első fordulóban jelölteket lehet felírni egy üres lapra, a templomba járó híveknek, akik elmúltak 18 évesek. Egy hívő egy lapot tölthet ki. Jelölt az lehet, aki legalább 1 éve rendszeresen jár templomba, rendezett egyházi házasságban v. egyedül él, volt elsőáldozó, bérmálkozó, elmúlt 18 éves és még nincs 70 éves. A jelölőlapokat a sekrestyékben vagy a plébániairodán lehet leadni április 10-ig. A jelöltlista összeállítása után pedig majd szavazólapokon lehet a jelöltekre szavazni.

NAGYBÖJT 5. VASÁRNAP (április 3.)

Plébániatemplom: 11.00: Lucia

18.00: beteg Jánosért és családjáért

8.00: a Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért

9.30: Magyarországért

HÉTFŐ: (április 4.)

KEDD: (április 5.)

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

SZERDA: (április 6.)

CSÜTÖRTÖK: (április 7.)

PÉNTEK: (április 8.)

Plébániatemplom: 8.00: Gábor testi-lelki gyógyulásáért

SZOMBAT: április 9.)

VIRÁGVASÁRNAP,

Urunk szenvedésének vasárnapja (április 10.)

Plébániatemplom: 11.00: + János és + gyermekei: Tibor és Teréz

18.00: + Kaász István és felesége, Mária