2022. február 27. Évközi 8. vasárnap

2022.02.26

• Ezen a hétvégén a perselygyűjtés az egyházi iskolák javára történik mindkét templomban.
  • Gazdasági Bizottsági ülés lesz a plébánián február 28-án hétfőn este 7 órakor.
  • Szentmise lesz hamvazkodással a Kapucinus templomban március 2-án, Hamvazószerdán, este 6 órakor. Hamvazószerda szigorú böjti nap.
  • Ferenc pápa hamvazószerdára ima- és böjtnapot hirdetett Ukrajnáért, a békéért.
  • A héten első csütörtök és péntek. Vezetett szentségimádás és rózsafüzér titokcsere lesz csütörtökön 17 órától a Kapucinus templomban. Virrasztás lesz Magyarországért pénteken 19 órától a Kapucinus templomban. Meglátogatjuk időseinket és betegeinket ezekben a napokban.
  • Keresztút imádkozás lesz a Kapucinus templomban pénteken 17 órától.
  • Jezsuita atyák szervezésében online nagyböjti lelkigyakorlathoz lehet csatlakozni. A személyes imádságot a napi elmélkedések bibliai igéi, képei és zenéi segítik. A lelkigyakorlat közösségben is végezhető. Részletek a www.jezsuita.hu oldalon.
  • Az Ökumenikus Világimanap helyi imaalkalma  március 4-én 17 órakor lesz a Szolgáló Szeretet Házában, református testvéreink szervezésében. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni. Kérjük, hogy az első 1%-ot a Katolikus Egyház javára (technikai száma:0011) ajánlják fel. A második 1%-ot egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára van lehetőség felajánlani. Erre jó szívvel ajánljuk a Katolikus Karitászt, vagy a Szent Erzsébet Iskolát, a Mária Rádiót, vagy a Bice-bóca Egyesületet.

ÉVKÖZI 8. VASÁRNAP (február 27.)

Plébániatemplom: 11.00: Janka

8.00: + szülőkért és + testvérekért

HÉTFŐ: (február 28.)

KEDD: (március 1.)

SZERDA: (március 2.)

Hamvazószerda

CSÜTÖRTÖK: (március 3.)

PÉNTEK: (március 4.)

Kapucinusok: 18.00: Magyarországért, az ifjúságért és

a családokért

SZOMBAT: március 5.)

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAP (március 6.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Júlia és József, Márton és Mária és + Károly

18.00: + Horváth László és + fia: Gábor