2022. június 12. Szentháromság vasárnapja

2022.06.12

• Jézus Szent Szíve litániát imádkozunk júniusban a Kapucinus templomban, minden héten, hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével, 17.40-kor.
  • A bodajki fatimai áhítatra a busz a Kapucinus térről június 13-án, hétfőn fél ötkor indul.
  • Szent Antal tiszteletére ünneplünk szentmisét a kapucinus templomban és zarándoklunk el a szent Pince sori szobrához június 14-én, kedden 18 órától.
  • Gitáros dicsőítés lesz a Kiskórus szolgálatával a szerdai szentségimádáson június 15-én 17-18.30-ig.
  • Nem lesz szentmise a Plébániatemplomban június 17-én reggel 8-kor.
  • Igeliturgia lesz a Rókus kápolnában június 18-án szombaton reggel 8 órakor.
  • Úrnapi szentmise lesz a Kapucinus templomban június 19-én, vasárnap reggel 8 órakor, melyet körmenet követ majd. Ezen a szentmisén kerül sor az újonnan megválasztott képviselőtestületi tagok ígérettételére is. Aznap a Kapucinus templomban nem lesz 9.30kor szentmise!
  • Kérjük a kedves híveket, hogy az Úrnapi körmenethez szirmára szedett virágokat a Kapucinus templom folyosójára szíveskedjenek hozni. Feltétlen várjuk a gyerekeket a sziromhintéshez.
  • Szentmisék lesznek Úrnapján a Plébániatemplomban 11-kor és este 6-kor.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya pappá szenteli Ébner Vilmos diakónus urat június 23-án. A papszentelés 10 órakor kezdődik Székesfehérváron, a Prohászka emléktemplomban. A szentmisére a busz Kapucinus térről 8.30-kor indul.
  • Takarítónap lesz a Plébániatemplomban június 25-én szombaton. A kedves hívek a templomban kihelyezett táblázatban vagy a plébánia weboldalán tudnak feliratkozni a feladatokra.
  • Szentgyónásra lesz lehetőség a Plébániatemplomban minden vasárnap az esti szentmisék előtt 20 perccel.
  • Hívő pszichiáter tart magánrendelést Székesfehérváron. Elérhetősége: www.soredi-pal.com
  • Ébresztő Fesztivál lesz Csákváron fiataloknak. A meghívott előadók között lesz paralimpikon, egy megtért elítélt, és Lackfi János költő is. Regisztráció és minden infó itt található: ebresztofesztival.hu

SZENTHÁROMSÁG (június 12.)

a kapucinus templom búcsúja