2022. május 1. Húsvét 3. vasárnapja

2022.04.30

• Jótékonysági koncert lesz a menekültek megsegítésére Ress Hajnalka előadóművész és kíséretének közreműködésével, a Plébániatemplomban, május 1-jén 16 órakor. A befolyt összeg az ökumenikus segélyszervezet munkáját segíti.
  • 10 éves a Móri Mária Rádió. Háladó szentmisére hívjuk május 1-én, vasárnap, este 6 órakor, a Plébánia templomba az alapító tagokat, minden korábbi önkéntest, a magazinokat kihordó futárokat és a kedves hallgatókat. Mindenkit szeretettel várunk a szentmisére és utána a Plébánia kertjébe szeretetvendégségre.
  • Megbeszélést tart a Karitasz a Közösségi Házban 2-án, hétfő, 16 órakor.
  • Májusi litánia lesz a Szent Rókus kápolnában május hónapban, 2-a hétfőtől kezdve, minden este 6 órakor.
  • Májusi litánia lesz a Kapucinus templomban minden héten keddtől szombat estig 17.40-kor.
  • A héten csütörtökön 17 órától a Kapucinus templomban csendes szentségimádás lesz, a rózsafüzér titokcserére is egy héttel később kerül sor.
  • Péter Pál atya az első csütörtöki és pénteki betegeket nem ezen a héten, hanem az azt követő héten fogja meglátogatni.
  • Péter Pál atya Édesanyja temetése május 6-án pénteken lesz 13 órától a békéscsabai vasúti temetőben (cím: Temető sor 1.), az érte bemutatott gyászmise pedig 15 órától lesz az újkígyósi katolikus templomban (cím: Kossuth u. 50.).
  • Nem lesz litánia és nem lesz szentmise a Kapucinus templomban május 6-án pénteken, a virrasztásra is egy héttel később, május 13-án kerül sor.
  • Papírgyűjtést szervez a Karitasz. A Közösségi Házzal szemben, a játszótérnél várják a papírt május 7-én 8 és 14 óra között.
  • Bérmálás lesz a Plébániatemplomban május 8-án 10 órakor. Ezen a napon a Plébániatemplomban nem lesz szentmise este 6 órakor.
  • Egyházmegyei gyűjtés lesz templomainkban a jövő vasárnapi, május 8-ai szentmiséken.
  • Fogyatékkal Élők Napja lesz a Szent István Parkban és a Radnóti Iskolában május 14-én 10 órai kezdettel. Részletek a plakáton.
  • Februárban létrejött a Székesfehérvári Egyházmegyében egy Ökumenikus Életvédő Közösség. Első rendezvényükre az „Egy nap az Életért” címmel Székesfehérváron kerül sor, május 28-án, 10 órai kezdettel. Az esemény ingyenes, de regisztráció szükséges. Plakát és részletes programterv a faliújságon.
  • A jelölőcédulák alapján összeállított szavazólapokat kérjük, hogy május 15-ig adják le a templomokban kihelyezett dobozokban.

HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

(május 1.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Ferenc és Mária és élő családtagok

18.00: a móri Mária Rádió önkénteseiért és hallgatóiért