2022. május 15. Húsvét 5. vasárnapja

2022.05.14

• A múlt heti egyházmegyei gyűjtés összege templomainkban 102610 Ft volt. Köszönjük a nagylelkű adományokat!
  • Májusi litánia van a Szent Rókus kápolnában minden este 6 órakor, a Kapucinus templomban minden héten hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével 17.40-kor.
  • Péter Pál atya az elsőpénteki betegeket 20-án fogja meglátogatni.
  • Igeliturgia lesz a Szent Vendel kápolnában május 21-én szombaton reggel 8 órakor.
  • Gitáros szentmise lesz, a kapucinus templomban, május 22-én 9.30-kor.
  • A jelölőcédulák alapján összeállított szavazólapokat kérjük, hogy május 22-ig adják le a templomokban kihelyezett dobozokban.
  • A kecskehegyi Szent Orbán kápolna búcsúi szentmiséje május 27-én pénteken 18 órakor lesz, utána a szőlő- és bortermelők agapéra hívják a jelenlévőket (részletek a meghívón).
  • Februárban létrejött a Székesfehérvári Egyházmegyében egy Ökumenikus Életvédő Közösség. Első rendezvényükre az „Egy nap az Életért” címmel Székesfehérváron kerül sor, május 28-án, 10 órai kezdettel. Az esemény ingyenes, de regisztráció szükséges. Plakát és részletes programterv a faliújságon.
  • Busz indul a móriak fogadalmi zarándoklatára Celldömölkre május 29-én vasárnap. Jelentkezni a 3000 Ft-os részvételi díj befizetésével Buderer Ferencnénél vagy a plébániairodán lehet.
  • Köszönjük mindazoknak, akik tavaly a Plébániatemplom kertjében és a plébánia udvarán füvet nyírtak. Várjuk idén is a segítségüket. Feliratkozni a plébánián vagy a plébánia honlapján lehet.
  • Kérjük a híveket, hogy adójuk 1%-ról, mellyel egyházuk javára rendelkezhetnek, akkor is rendelkezzenek, ha ez a valóságban 0 Ft, mert az állami támogatás szempontjából ezek is számítanak.
  • Újraindul a templomkerti beszélgetés a Plébániatemplom kertjében a vasárnap esti 6-os szentmisék után. Itt lehetőség nyílik egymással és Tamás atyával is beszélgetni.

HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA

(május 15.)

Plébániatemplom: 11.00: +szülők: János és Teréz

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc és+ Mária

8.00: + Márton és szülők
9.30: + Miklós és +hozzátartozók

HÉTFŐ: (május 16.)

KEDD: (május 17.)

Baylon Szent Paszkál E.

Kapucinusok: 18.00: + Mária Magdolna

SZERDA: (május 18.)

Cantalicei Szent Félix Ü.

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

CSÜTÖRTÖK: (május 19.)

Viterbói Szent Krispin E.

PÉNTEK: (május 20.)

Sziénai Szent Bernardin E.

Plébániatemplom: 8.00: a Futala és Farkas család +tagjaiért

Kapucinusok: 18.00: élő Máriáért és családjáért