2022. május 29. Urunk mennybemenetele

2022.05.28
  • Ma, Urunk Mennybemenetelének napján a móriak fogadalmi zarándoklata okán a Plébániatemplomban nem lesznek szentmisék.
  • Májusi litánia van a Szent Rókus kápolnában minden este 6 órakor, a Kapucinus templomban minden héten hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével 17.40-kor. Jézus Szent Szíve litániát imádkozunk júniusban a Kapucinus templomban, minden héten hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével 17.40-kor.
  • A héten első csütörtök és péntek. vezetett szentségimádás és rózsafüzér titokcsere lesz csütörtökön 17 órától a Kapucinus templomban. Virrasztás lesz Magyarországért pénteken 19 órától a Kapucinus templomban. Meglátogatjuk időseinket és betegeinket ezekben a napokban.
  • Kivételesen nem lesz gyóntatás a Kapucinus templomban szombaton délelőtt.
  • Spányi Antal megyéspüspök imádságra hívja az egyházmegyét, hogy együtt fohászkodjunk új papi és szerzetesi hivatásokért június 4-én, 10 órától a Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária Kegyhelyén.
  • Trianon évfordulóján és a Nemzeti Összetartozás Napján, harangozás lesz a Kapucinus templomban, 4-én, 16.30-kor.
  • Pünkösdvasárnap vasárnapi miserend lesz templomainkban.
  • Pünkösdvasárnap a Magnificat kórus szolgál a Plébániatemplomban az esti 6-os szentmisén.
  • Szentmise lesz Pünkösdhétfőn a Kapucinus templomban reggel 8 órakor. A Plébániatemplomban ezen a napon nem lesznek szentmisék.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya pappá szenteli Ébner Vilmos diakónus urat június 23-án. A papszentelés 10 órakor kezdődik Székesfehérváron, a Prohászka emléktemplomban. A szentmisére busz indul, jelentkezni az irodán lehet Pünkösdig. Az utazás díja 1500Ft/fő.
  • A Karitasz hálásan köszöni a 2640 kg-nyi papírhulladékot, melynek értékét, 51.000 Ft-ot a rászorulókra fordíthat.

URUNK MENNYBEMENETELE

8.00: a Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért

9.30: két + Ferenc, + szülők és + nagyszülők

PÜNKÖSDHÉTFŐ (június 6.)

Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja E.