2022. május 8. Húsvét 4. vasárnapja

2022.05.07

• Egyházmegyei gyűjtés történik templomainkban, a május 8-ai szentmiséken.
  • Májusi litánia van a Szent Rókus kápolnában minden este 6 órakor, a Kapucinus templomban minden héten hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével 17.40-kor.
  • Összejövetelt tart a Katolikus Nők Köre a Közösségi Házban május 10-én kedden 14 órakor.
  • A héten csütörtökön 17 órától a Kapucinus templomban vezetett szentségimádás lesz rózsafüzér titokcserével.
  • A bodajki fatimai áhítatra a busz a Kapucinus térről május 13-án, pénteken fél ötkor indul. A gyalogos zarándokokhoz is lehet csatlakozni aznap a Dózsa utca végénél lévő pihenőnél 15 órakor.
  • Virrasztás lesz Magyarországért a Kapucinus templomban 13-án, pénteken az esti szentmisét követően.
  • Péter Pál atya az elsőcsütörtöki látogatását 12-én tartja, az elsőpénteki betegeket pedig egy héttel később, 20-án fogja meglátogatni.
  • Fogyatékkal Élők Napja lesz a Szent István Parkban és a Radnóti Iskolában május 14-én 10 órai kezdettel. Részletek a plakáton.
  • Februárban létrejött a Székesfehérvári Egyházmegyében egy Ökumenikus Életvédő Közösség. Első rendezvényükre az „Egy nap az Életért” címmel Székesfehérváron kerül sor, május 28-án, 10 órai kezdettel. Az esemény ingyenes, de regisztráció szükséges. Plakát és részletes programterv a faliújságon.
  • Busz indul a móriak fogadalmi zarándoklatára Celldömölkre május 29-én vasárnap. Jeletnkezni a 3000 Ft-os részvételi díjbefizetésével Buderer Ferencnénél vagy a plébániairodán lehet.
  • A jelölőcédulák alapján összeállított szavazólapokat kérjük, hogy május 15-ig adják le a templomokban kihelyezett dobozokban.
  • A helyi Karitasznak már régóta nagy gondot jelentett a tartós élelmiszerek és egyéb adományok elhelyezése és tárolása. Ez a probléma a múlt héten megoldódott az ER-FA vezetője: Ertl Ferenc és Beck Krisztián jóvoltával. A polcrendszerhez a faanyagot Ertl Ferenc biztosította térítésmentesen, a polcokat Beck Krisztián készítette el. Így már rendszerezve, áttekinthető módon tudják tárolni a kárpátaljai menekültek és a helyi rászorulók megsegítését szolgáló készleteiket. Hálásan köszönik a nagylelkű segítséget.

HÚSVÉT 4. VASÁRNAPJA

(május 8.)

Kapucinusok: 18.00: +Attiláért

8.00: Magyarországért