2022. március 13. Nagyböjt 2. vasárnapja

2022.03.11

• Keresztút imádkozás lesz a Kapucinus templomban pénteken 17 órától.
  • Szentmise lesz a Szent Vendel kápolnában március 19-én szombaton 8 órakor.
  • Gitáros zenei szolgálattal ünnepelt szentmise lesz a Kapucinus templomban március 19-én, 18 órakor.
  • A Karitasz nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést szervez az ukrán menekültek támogatására. Március 20. és 27-e között várják az adományokat mindkét templomban.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatos szentmisékre hívunk mindenkit szeretettel március 28, 29, 30-án, hétfőn, kedden és szerdán este 6 órától. A szentmiséket Mészáros Barnabás tatabányai káplán atya fogja tartani; hétfőn a Plébániatemplomban, kedden, szerdán pedig a Kapucinus templomban.
  • Az adóbevallás kapcsán felhívjuk a hívek figyelmét, hogy a személyi jövedelemadó 2 x 1%-áról lehet rendelkezni az egyház javára.
  • Várjuk azok jelentkezését, akik alkalmanként szívesen részt vennének a plébániatemplom kertje és a plébánia udvar gondozásában. Jelentkezni az irodában vagy a plébániatemplom sekrestyéjében lehet.
  • Napközis hittantábort szervezünk a pusztavámi plébániára július 5-10. között. Harmadiktól nyolcadik osztályig várjuk a jelentkezéseket. Szórólap és plakát a faliújságnál található.
  • Kérjük, hogy anyagilag segítsék a háború elől menekülőket. A „Híd Kárpátaljáért” nemzeti segélyvonalon hívásonként 500 Ft-ot lehet küldeni. Kitettünk plakátot és elvihető lapokat, melyeken megtalálható a telefonszám és a külön erre a célre létrehozott bankszámla száma.
  • Szomorúan tudatjuk, hogy Ébner Vilmos édesanyja a héten adta vissza lelkét Teremtőjének.  Ébner Gyuláné Etelka temetése március 24-én 15 órakor lesz a biatorbágyi temetőben, melyet gyászmise követ. Kérjük, hogy akik autóval mennek a temetésre és van szabad helyük, ill. akik mennének, de nincs autójuk, jelezzék a plébánia felé március 18-ig.

NAGYBÖJT 2. VASÁRNAP (március 13.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők, + testvérek: Júlia, István és + hozzátartozók

18.00: + testvérek: János és Magdolna és + szüleik

Kapucinusok: 18.00: + István lelki üdvéért

8.00: Magyarországért

9.30: + Furtenbacher szülőkért és + gyermekeikért

HÉTFŐ: (március 14.)

Plébániatemplom: 18.00: + Kiss Zoltán, + Biró Dzsenifer, +Komjáti Józsefné sz. Molnár Katalin

(gyászmise)

KEDD: (március 15.)

Nemzeti ünnep

SZERDA: (március 16.)

Kapucinusok: 18.00: élő Máriáért és családjáért

CSÜTÖRTÖK: (március 17.)

PÉNTEK: (március 18.)

Plébániatemplom: 8.00: + Etelka

Kapucinusok: 18.00: + Józsefért és + Sándorért

SZOMBAT: március 19.)

Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese Fü.

Kapucinusok: 8.00: + Ibolyáért (15. évf.)

NAGYBÖJT 3. VASÁRNAP (március 20.)

Plébániatemplom: 11.00: Sára és Sándorok

18.00: + József