2022. március 6. Nagyböjt 1. vasárnapja

2022.03.05

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAP

(március 6.)

• Az egyházi iskolák javára múlt hétvégén a két templomban együtt: 167795 Ft gyűlt össze. Köszönjük a hívek nagylelkű adományait!
  • Megbeszélést tart a Karitasz a Közösségi házban március 8-án, kedden 16.30-kor.
  • Keresztút imádkozás lesz a Kapucinus templomban pénteken 17 órától.
  • Ifi est lesz a Közösségi Házban március 12-én, szombaton 17.00 – 20.30-ig. 8. osztályos kortól szeretettel várják a fiatalokat.
  • A bodajki fatimai áhítatra a busz a Kapucinus térről március 13-án, vasárnap fél ötkor indul.
  • Jezsuita atyák szervezésében online nagyböjti lelkigyakorlathoz még lehet csatlakozni. A személyes imádságot a napi elmélkedések bibliai igéi, képei és zenéi segítik. A lelkigyakorlat közösségben is végezhető. Részletek a www.jezsuita.hu oldalon.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatos szentmisékre hívunk mindenkit szeretettel március 28, 29, 30-án, hétfőn, kedden és szerdán este 6 órától. A szentmiséket Mészáros Barnabás tatabányai káplán atya fogja tartani; hétfőn a Plébániatemplomban, kedden, szerdán pedig a Kapucinus templomban.
  • Az adóbevallás kapcsán felhívjuk a hívek figyelmét, hogy a személyi jövedelemadó 2 x 1%-áról lehet rendelkezni az egyház javára.
  • Várjuk azok jelentkezését, akik alkalmanként szívesen részt vennének a plébániatemplom kertje és a plébánia udvar gondozásában. Jelentkezni az irodában vagy a plébániatemplom sekrestyéjében lehet.
  • Napközis hittantábort szervezünk a pusztavámi plébániára július 5-10. között. Harmadiktól nyolcadik osztályig várjuk a jelentkezéseket. Szórólap és plakát a faliújságnál található.
  • Kérjük, hogy anyagilag segítsék a háború elől menekülőket. A „Híd Kárpátaljáért” nemzeti segélyvonalon hívásonként 500 Ft-ot lehet küldeni. Kitettünk plakátot és elvihető lapokat, melyeken megtalálható a telefonszám és a külön erre a célre létrehozott bankszámla száma.

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAP (március 6.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Júlia és József, Márton és Mária és + Károly

18.00: + Horváth László és + fia: Gábor

8.00: a Rózsafüzér Társulat élő és + tagjaiért

HÉTFŐ: (március 7.)

Plébániatemplom: 18.00: + Zsilvölgyi Ferencné sz. Pisch Mária

+ Mojzer Pál (gyászmise)

KEDD: (március 8.)

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

SZERDA: (március 9.)

Kapucinusok: 18.00: élő Máriáért és családjáért

CSÜTÖRTÖK: (március 10.)

PÉNTEK: (március 11.)

Kapucinusok: 18.00: a Szommer család + tagjaiért

SZOMBAT: március 12.)

NAGYBÖJT 2. VASÁRNAP (március 13.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők, + testvérek: Júlia, István és + hozzátartozók

18.00: + testvérek: János és Magdolna és + szüleik