Advent 1. vasárnapja

2019.11.30

ADVENT 1. VASÁRNAPJA

(december 1.)

Advent 1. vasárnapjától, a kapucinus templomban, mindhárom szentmise előtt 10 perccel egy rövid filmecskét vetítünk a szentmiséről.

Megkezdődnek a rorate szentmisék a Plébánia templomban 2-án, hétfőn reggel 6 órakor. A szentmisék után szeretettel várjuk a híveket szerény agapéra a plébániára.

A Prohászka Imaszövetség imára hívja a kedves testvéreket papi szerzetesi hivatásokért a Közösségi Házba 2-án, hétfőn délután 4 órára.

A Karitász összejövetelét tartja a Közösségi Házban 3-án, kedden délután 4 órától. Minden munkatárs megjelenésére számít.

Tamás atya bibliaórát tart 5-én, csütörtökön este 6 órától a plébánián.

Csütörtök első csütörtök, rózsafüzér ima, titokcsere majd szentségimádás lesz a Kapucinus templomban 16 órától, majd az esti mise 18 órakor kezdődik. Péter Pál testvér ezen a héten csak a csütörtöki betegeket látogatja, a péntekieket pedig egy héttel később.

Virrasztás lesz Magyarországért 6-án, pénteken az esti szentmise után a szombat reggeli szentmiséig.

Mikulásváró játszóház lesz a Radnóti iskolában 7-én, szombaton 9 órakor.

A Karitasz szeretettel várja a szépkorú testvéreket az Idősek Délutánjára a Közösségi Házba december 7-én, szombaton 14 órakor. Akinek szállítási igénye van, kérjük, jelezze a Plébánián.

Gitáros szentmise lesz a Kiskórus szolgálatával 8-án, vasárnap 11 órakor a Plébániatemplomban.

A Szent Erzsébet napi perselygyűjtés a két templomban összesen, 282.380-Ft lett, melynek 40 %-,- Ft-ot a helyi karitász kapta. A Karitász hálásan köszöni a rászorulók nevében is az adakozást.

A Karitasz mindkét templomban kihelyezte adománygyűjtő kosarát. December 15-ig várják a felajánlásokat tartós élelmiszer formájában.

Szombaton nem lesz gyóntatás a kapucinus templomban.

ADVENT 1. VASÁRNAPJA (december 1.)
Plébániatemplom: 9.30: +édesapa, Zoltán

8.00: + a Rózsafűzértársulat élő és + tagjaiért

18.00: Magyarországért
HÉTFŐ: december 2.
Kapucinusok: nincs szentmise
KEDD: december 3.
Xavéri Szent Ferenc E.
SZERDA: december 4.

Kapucinusok: 18.00: + és élő bányászokért és családtagjaikért

CSÜTÖRTÖK: december 5.

Kapucinusok: 18.00: élő Mária és családja

PÉNTEK: december 6.
Szent Miklós e.

Kapucinusok: 18.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: december 7.
Szent Ambrus E.

Kapucinusok 8.00: + szülők és + testvér

ADVENT 2. VASÁRNAPJA (december 8.)
Plébániatemplom: 9.30: + szülők, Róza és József és + fiuk József

11.00: + szülők: Gáspár és Emma