Advent 2. vasárnapja

2019.12.09

ADVENT 2. VASÁRNAPJA

(december 8.)

1.   Az advent 1. vasárnapján, a kapucinus templomban a szentmisék előtt kezdet vetítéseket jövőre folytatjuk.

2.   A roráték előtt a Plébániatemplomot 5 óra 45-kor nyitjuk.

3.   Hétfőn este, a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása főünnepén, a kapucinus templomban 18 órakor szentmisét ünneplünk. A szentmisében a Ferences Világi Rend két testvére 1 éves, egy testvére pedig örök fogadalmat tesz.

4.   Vetítés lesz a szentségimádásról a Közösségi Házban december 9-én, hétfőn este 7 órakor.

5.   Szeretettel várják az ősszel iskolába lépő leendő elsős gyermekek szüleit bemutató tanításra, óralátogatásra a leendő elsős tanító nénik a Szent Erzsébet Iskolába. A látogatásra december 11-én (szerdán) reggel 8 és 9 órai kezdettel biztosít lehetőséget az intézmény.  További információk az iskola honlapján olvashatók.

6.   Megbeszélés lesz az egyházközségi hozzájárulást szedő hívek számára 12-én, csütörtökön délután 2 órakor a Plébánián.

7.   A Bodajki Fatimai engesztelő áhítatra a busz a Kapucinus térről december 13-án, pénteken fél 5-kor indul.

8.   Kézműves tárgyak vására lesz december 8-án és 15-én mindkét templomban a szentmisék előtt és után, melynek bevétele a Bice – bóca Egyesületet támogatja.

9.   Jövő vasárnap, 18 órakor, Lindmayer Miklós újmisés atya mutat be szentmisét a kapucinus templomban. Szentbeszédében az Eukarisztiáról tanít, szentmiséje végén újmisés áldást ad. Mindenkit szeretettel hívunk!

10.                 A Karitasz mindkét templomban kihelyezte adománygyűjtő kosarát. December 15-ig várják a felajánlásokat tartós élelmiszer formájában.

ADVENT 2. VASÁRNAPJA (december 8.)
Plébániatemplom: 9.30: + szülők, Róza és József és + fiuk József

11.00: + szülők: Gáspár és Emma

Kapucinusok: 18.00: + szülők és közös halottakért
8.00: + szülők: Anna és István, és + fiuk: István
18.00: + szülők: Julianna, Márton és + József és + nagyszülők

HÉTFŐ: december 9.

A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása Fü.

KEDD: december 10.
Plébániatemplom: 6.00: +Károly
SZERDA: december 11.
Plébániatemplom: 6.00: +Árpád

Kapucinusok: 18.00: a tisztítótűzben szenvedő lelkekért

CSÜTÖRTÖK: december 12.
Kapucinusok: 18.00: élő Mária
PÉNTEK: december 13.
Szent Lúcia E

Plébániatemplom: 6.00: + szülők: István és Erzsébet és fiuk +László
Kapucinusok: 18.00: élő Ágnes és Károly (40. házassági évf.)

SZOMBAT: december 14.
Keresztes Szent János E.
Kapucinusok 8.00: jószándékra

ADVENT 3. VASÁRNAPJA (december 15.)
Plébániatemplom: 9.30: + Stefánia és István

11.00: + családtagok