Évközi 22. vasárnapja

2020.08.27

ÉVKÖZI 22. VASÁRNAPJA

(augusztus 30.)

1. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és az Ars Oratoria Kamarakórus hangversenye a Plébániatemplomban lesz augusztus 30-án, 16 órakor.

2. Gazdasági Bizottsági ülés lesz a plébánián augusztus 31-én, hétfőn este 8 órakor.

3. A Karitasz megbeszélést tart a Közösségi Házban szeptember 1-jén, délután 5 órakor.

4. Bibliaóra lesz Tamás atyával a plébánián szeptember 3-án, csütörtökön este 7 órakor.

5. Szeptember első vasárnapjától a következő vasárnapi miserend lép életbe Móron:

• A Kapucinus templomban szombat este 6 órakor, vasárnap reggel 8 órakor és 9.30-kor lesznek szentmisék.

• A Plébániatemplomban pedig 11 órakor és este 6 órakor lesznek szentmisék.

6. A hétköznapi szentmisék rendje a Plébániatemplomban a következőképpen változik:

• Szentmise lesz hétfőnként este 6 órakor (szeptember 7-től kezdődően).

• Szentmise lesz pénteken reggel 8 órakor.

7. Gyónásra és lelki beszélgetésre lesz lehetőség a Plébániatemplomban hétfőnként és péntekenként a szentmiséket követően (szeptember 7-től kezdve).

8. A már kért szentmiseszándékokról, amelyeket érint a változás, kérjük a sekrestyékben érdeklődni!

9. „Máriától Máriáig” gyalogos zarándoklatot szerveznek a székesfehérvári Öreghegyi Plébániától Bodjkra, a kegyhely avatására szeptember 12-13-án. Részletek a plakáton.

Rendszeres programok, hirdetések:

10. Jövő héten elsőcsütörtök és péntek, a kapucinus templomban csütörtökön 5-től szentségimádás, benne rózsafüzérrel, este 6-tól szentmise; pénteken a kapucinus templom kápolnájában szentségimádás lesz, az esti szentmise után a másnap reggeli szentmiséig. Péter Pál testvér a hónap második hetében látogatja a betegeit.

11. Szeretettel hívunk és várunk, minden 3 évnél régebben házasságban élő párt egy lelki nászútra, a Házas Hétvége szervezésében, 2020. október 9. péntek 18h-tól, október 11. vasárnap kb. 18h-ig. Helyszín: Egyházmegyei Lelki Centrum, Iszkaszentgyörgy. Jelentkezési határidő: 2020.szeptember 26.(szombat).

12. Megkezdődött a kapucinus templom homlokzatának és tornyának felújítása. Szeretettel kérjük a templomunk közösségének anyagi segítségét!

ÉVKÖZI 22. VASÁRNAPJA (augusztus 30.)

Plébániatemplom 11.00: + szülők, + nagyszülők és + Antal pap testvér

Kapucinusok: 18.00: + Gábor

8.00: rendházunk jótevőiért

18.00: + György és + Róza

KEDD: (szeptember 1.)

SZERDA: ( szeptember 2.)

CSÜTÖRTÖK: ( szeptember 3.)

Nagy Szent Gergely E.

Plébániatemplom: 8.00: + Furtenbacher Józsefné sz. Nemeskei Julianna

Kapucinusok: 18.00: a Női kőr élő és + tagjaiért

PÉNTEK: ( szeptember 4.)

Plébániatemplom: 8.00: +István

Kapucinusok: 18.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: ( szeptember 5.)

Kalkuttai Szent Teréz e.

ÉVKÖZI 23. VASÁRNAPJA ( szeptember 6.)

Plébániatemplom 11.00: + István

Kapucinusok: 18.00: élő és + szerettekért