Évközi 28. vasárnap 2022.október 9.

2022.10.07

• A Teremtésvédelmi Hét nyitó szentmiséje a Plébániatemplomban lesz október 9-én, 11 órakor. A hét eseményeiről – szentmisék, szentségimádás, kirándulás - részletek a plakáton találhatók.
  • Októberi rózsafüzér imára hívjuk a testvéreket 17 óra 15 perctől a Kapucinus templomban, rendszerint vasárnap, hétfő és csütörtök kivételével.
  • Megbeszélést tart a Karitasz a Közösségi Házban 11-én, kedden délután 4 órakor.
  • A bodajki fatimai áhítatra a busz a Kapucinus térről október 13-án, csütörtökön fél ötkor indul.
  • Szentmise lesz a Rókus kápolnában október 15-én, szombaton, reggel 8 órakor.
  • A Teremtés Hete kapcsán megrendezett kirándulás október 15-én, szombaton lesz.

Helyszíne: Csákberény, Vértesi Panoráma Tanösvény

A kiránduló útvonalon imaösvény lesz kialakítva, mely egyénileg, szabadon bejárható. Ezután 13 órától közös beszélgetésre, játékra, batyus ebédre a kegykép előtti tisztáson lesz lehetőség. Az ösvény végigjárása kényelmesen 3 óra, kezdésre 10 órától várjuk a kedves érdeklődőket. Az imaösvény egyénileg és családosan is végigjárható.  A nap és  a teremtésvédelmi hét befejezéseképpen gitáros szentmise lesz a Kapucinus templomban este 6 órakor.

• Gitáros szentmise lesz, a Teremtés móri hetének zárásaként, a Kapucinus templomban, 15-én, szombaton 18 órától.
  • Jubiláló házaspárok hálaadó szentmiséje lesz a Plébániatemplomban október 16-án 11 órakor. Szeretettel várunk minden kerek évfordulót ünneplő párt! Jelentkezni az irodán vagy a szentmisék után a sekrestyében lehet október 10-ig.
  • Megjelent a Katolikus Karitasz lapjának, az Adásidő-nek őszi száma, mely ingyesen elvihető a templomok hátuljából.
  • Jézus mondta: „Aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom mennyei Atyám előtt”. Valljuk meg Krisztushoz tartozásunkat, katolikus hitünket az idei népszámlálás során és bátorítsuk katolikus rokonainkat, barátainkat, hogy vallják meg hitüket!

ÉVKÖZI 28. VASÁRNAP (október 9.)

Plébániatemplom: 11.00: + Csabáért halálának 15. évfordulóján

18.00: +szülők és +fiuk: István

Kapucinusok: 18.00: + Terézért

8.00: a Szemeti család élő tagjaiért
9.30: + két Ferenc és + István

HÉTFŐ: (október 10.)

Plébániatemplom: 18.00: + özv. Horák Józsefné sz. Klein Ágnes (gyászmise)

KEDD: (október 11.)

Szent XXIII. János pápa e.

SZERDA: (október 12.)

Alcantarai Szent Péter e.

Kapucinusok: 18.00: a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

CSÜTÖRTÖK: (október 13.)

Kapucinusok: 18.00: + Zsoltért, + Józsefért és + szülőkért

PÉNTEK: (október 14.)

Plébániatemplom: 8.00:  + és élő családtagokért

SZOMBAT: (október 15.)

A Jézusról nevezett (Avilai) Szent Teréz E.

ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP (október 16.)

A Missziók vasárnapja

Plébániatemplom: 11.00: + nagyszülők: Teréz és András, Mária és János