2020.01.25

ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP

(január 26.)

1. Az ökumenikus imahét a Krisztus-hívők egységéért idén január 19-26. között került megrendezésre. A mai az utolsó imaalkalom, este 18 órától a móri evangélikus imaházban.
  2. Gazdasági Bizottsági ülés lesz 27-én, hétfőn a Plébánián 19 órától.
  3. A Katolikus Nők Köre megbeszélést tart a Közösségi Házban 27-én, hétfőn 17 órakor.
  4. Bibliaóra lesz Tamás atyával a Plébánián, 30-án, csütörtökön este 18 órakor.
  5. Az iskolaválasztás előtt álló óvodások szüleit várják szeretettel a Szent Erzsébet Iskolába. A találkozó során: bemutatkoznak  a leendő elsős tanító nénik, a szülők tájékoztatást kapnak az intézmény által kínált lehetőségekről bejárhatják az iskola épületét, valamint a most elkészült játszóteret, sportpályát, A szülői tájékoztató időpontja: január 29. (szerda) délután fél 5 óra.  A Szent Erzsébet Iskola címe: Mór, Erzsébet tér 19.
  6. Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódóan szép hagyomány a házszentelés, ezt január hónapban, de akár egész évben kérhetjük.
  7. Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe február 2-án, vasárnap lesz. Gyertyaszentelés a Kapucinus templomban a vasárnap reggeli és esti szentmisén, a Plébánia templomban a 11-es szentmisén lesz.
  8. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként Kapcsolódásra vagyunk teremtve! címmel tart előadást Dr. Török Gábor Pál tanár, lelkigondozó, pszichodráma vezető, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet adjunktusa Pusztavámon, a Művelődési Házban 2020. február 14. (pénteken) 18.00 órakor. Plakát a hirdetőn megtekinthető.
  9. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként  A házasság szakaszai - a növekedés örömei és a krízisek veszélyei címmel tart előadást  Dr. Papp Miklós a régi mozi Lovarda utcai épületében február 16-án 17 órakor.
  10. Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni a Katolikus Egyház javára, a második 1%-ról egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára. Városunkban ilyen a Szent Erzsébet Iskola, a Karitasz, a Mária Rádió és a Bice-bóca Egyesület. A Katolikus Egyház száma: 0011.

ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP (január 26.)

Plébániatemplom: 9.30: + József és élő családtagok

11.00: + Panna, Eszti és Ignác