ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP (október 23.)

2022.10.21

A perselygyűjtés a missziók javára történik templomainkban ezen a vasárnapon, október 23-án.

Októberi rózsafüzér imára hívjuk a testvéreket 17 óra 15 perctől a Kapucinus templomban, rendszerint vasárnap, hétfő és csütörtök kivételével.

Zenés szentségimádás lesz a Szőlőszem Kiskórus szolgálatával a Plébániatemplomban október 26-án szerdán este 5 és 7 óra között. Erre az alkalomra várja tagjait az Ima másokért és egymásért imacsoport is.

Bibliaóra lesz a plébánián Tamás atyával október 27-én, csütörtökön este 6 órától. Mindenkit szeretettel vár.

Evangélizációs dicsőítő est lesz Székesfehérváron október 28-án, pénteken, este 6 órakor. Részletek a plakáton.

Férfiak imaórája lesz a Plébániatemplomban október 28-án, pénteken, este 8 órától.

Családi gitáros szentmise lesz a Szőlőszem Kiskórus szolgálatával a Plébániatemplomban október 30-án, 11 órakor.

A Karitasz szeretettel várja az időskorú testvéreket az Idősek Délutánjára a Közösségi Házba november 5-én, szombaton 14 órakor. Akinek szállítási igénye van, kérjük, jelezze a plébánián.

Egyházi hozzájárulás befizetésére lesz lehetőség templomainkban, november 5-én és 6-án. A Kapucinus templomban a szombat esti 6-os, vasárnap reggel 8-as és fél 10-es szentmisék előtt és után. A Plébániatemplomban vasárnap a 11-es és az esti 6-os szentmisék előtt és után.

Várandósság, szülés és gyermekágyi szakasz témájában tartanak előadásokat tudatos gyermekváróknak Székesfehérváron. Részletek a plakáton.

Jézus mondta: „Aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom mennyei Atyám előtt”. Valljuk meg Krisztushoz tartozásunkat, katolikus hitünket az idei népszámlálás során és bátorítsuk katolikus rokonainkat, barátainkat, hogy vallják meg hitüket!

Az orosz-ukrán háború következményeként megemelkedett élelmiszer- és rezsiköltségek miatt a Karitasznak is fel kell készülnie arra, hogy egyre többen fordulnak hozzá segítségért. A Katolikus Karitasz október 15. és november 15. között országos adománygyűjtő akciót hirdetett, elsősorban pénzbeni és tartós élelmiszer formájában. Az adományt a templomokban kihelyezett kosárba ill. perselybe kérjük elhelyezni. Ezt a Karitasz a helyi rászorulókra fordíthatja.

ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP (október 23.)

Kapucinusok: 18.00: + Antalért és + szülőkért

HÉTFŐ: (október 24.)

KEDD: (október 25.)

Szent Mór E.

SZERDA: (október 26.)

Kapucinusok: 18.00: + Mária Magdolnáért

CSÜTÖRTÖK: (október 27.)

PÉNTEK: (október 28.)

Szent Simon és Szent Júdás Tádé Ü.

Kapucinusok: 18.00: rendházunk és templomunk jótevőiért

SZOMBAT: (október 29.)

Szűz Mária szombati emléknapja

ÉVKÖZI 31. VASÁRNAP (október 30.)

18.00: +Wágner szülők és +lányuk: Gizella

Kapucinusok: 18.00: + Kornélért