Évközi 33. vasárnap 2021.11.14.

2021.11.12

ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP

(november 14.)

• A járványügyi helyzetre való tekintettel újra intézkedések lépnek életbe:
  • kötelező a maszkviselés
  • jól szellőztetett helyen vagy szabadtéren gyóntassunk;
  • biztosítani kell a hívek és a papság számára a kézfertőtlenítés lehetőségét;
  • mellőzzük a szenteltvíztartók használatát
  • a perselyadományok gyűjtése a szentmise végén történjen;
  • a béke-köszöntésnél mellőzzük a kézfogást;
  • az áldoztatás csak kézbe történjen
  • akik felső légúti panaszokkal küzdenek, ne menjenek templomba, közösségbe; ezekben az esetekben, mint minden betegség esetében a vasárnapi szentmisén való részvétel számukra nem kötelező
  • Akik 2022-ben szeretnének egyházi házasságot kötni, jelentkezzenek november végéig a móri plébániairodán.
  • Akik felnőttként szeretnének megkeresztelkdeni, elsőáldozók, bérmálkozók lenni, jelentkezzenek november végéig a plébános atyánál vagy móri plébániairodán.
  • 15-től 20-a délutánig nem lesz szentmise a kapucinus templomban. 20-án Krisztus, a mindenség királya előesti szentmiséjét már megünnepeljük.
  • Szentmise lesz a Plébániatemplomban pénteken, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepén az egyházi iskola részvételével reggel 8 óra 10 perckor.
  • Szetmise lesz a Szent Vendel kápolnában november 20-án reggel 8 órakor.
  • A jövő vasárnapi, a november 21-i perselygyűjtés a Karitasz javára történik.
  • Gitáros szentmise lesz a kapucinus templomban, november 21-én, vasárnap, 9.30-kor.
  • Az Egyházi Fúvószenekar elhunyt tagjaiért megemlékező mise lesz, a kapucinus templomban, november 27.-én 18.00-kor, melyen az Egyházi Fúvószenekar működik közre. A mise után Cecília -napi koncertre hívjuk a kedves híveket.
  • 27-én a kapucinus templomban, az esti szentmise keretében, megáldjuk a hívek otthon elkészített adventi koszorúit, melyeket magukkal hoznak az első templomi gyertyagyújtásra.
  • Ferenc pápa meghirdette az egész világegyházban a szinódusi utat, melynek a lényege, hogy bármely hívő elmondhatja a véleményét arról, hogy hogy látja helyi szinten az egyházi közösséget, a papság és hívek részvételét az egyház életében, és a küldetésünket a mai világban. A templom bejáratánál elhelyeztünk kérdőíveket, melyeket legkésőbb december 15-ig szíveskedjenek visszajuttatni. A kérdőívekből összefoglalót kell készítenünk, melyet a püspökségnek fogunk továbbítani. Az egyházmegyék összefoglalóit a Magyar Püspöki Kar küldi el Európai Püspöki Konferenciának, amely összegzését a Vatikán elé tárja. Kérjük a testvéreket, hogy építő gondolataikat írják le a kérdőívben, hogy együtt tudjunk munkálkodni Egyházunk jövőjén!
  • Kérjük, hogy aki még nem tette meg idén, fizesse be az egyházi hozzájárulást. Köszönjük!

ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP (november 14.)

Plébániatemplom: 11.00: +szülők: János, Anna, József, Erzsébet

18.00: +Wágner Henrik és + lánya: Gizella

Kapucinusok: 18.00: + Józsefért, + szülőkért, + nagyszülőkért és élő hozzátartozókért

8.00: + Erzsébet és + József

9.30: + László és + családtagok

HÉTFŐ: (november 15.)

Plébániatemplom: 18.00: + özv. Hartl Jánosné sz. Schreindorfer Anna

+ Tihanyi Kornél József (gyászmise)

KEDD: (november 16.)

Kapucinusok:18.00: nincsen szentmise

SZERDA: (november 17.)

Kapucinusok:18.00: nincsen szentmise

CSÜTÖRTÖK: (november 18.)

PÉNTEK: (november 19.)

Árpád-házi Szent Erzsébet

SZOMBAT: (november 20.)

Kapucinusok: 8.00: nincsen szentmise

Krisztus, a mindenség királya VASÁRNAP (november 21.)

Plébániatemplom: 11.00: + szülők: Ágnes és Ignác, élő családtagok

18.00: + Imre és + Imre

Kapucinusok: 18.00: + szülőkért, Fett Juliannáért, Gál mártonért, Gál Józsefért és + nagyszülőkért

8.00: + szülőkért