Évközi 5. vasárnapja

2020.02.08

ÉVKÖZI 5 VASÁRNAPJA

(február 9.)

1. Hétfőn volt Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja, Balázsáldásban a mai szentmisék után részesítjük híveinket.
  2. A szerdai szentségimádásra várnak még jelentkezőket különösen a 10 órától 11 óráig terjedő időszakra. Jelentkezni a sekrestyében vagy a Plébánián lehet.
  3. Ebben a hónapban a bodajki fatimai engesztelő áhítat tatarozás miatt elmarad!
  4. Bibliaóra lesz Tamás atyával a Plébánián, február 13-án csütörtökön este 6 órakor.
  5. Szentmise lesz a Szent Rókus kápolnában február 15-én, szombaton, reggel 7 óra helyett 8 órakor.
  6. A betegek kenetének szentségét a kapucinus templomban a napján is, kedden 18 órakor, és mindkét templomban február 16-án is szolgáltatjuk ki. 16-án vasárnap a Kapucinus templomban a 8 órai szentmisén, a Plébániatemplomban a fél 10-es szentmisén. Ehhez kapcsolódóan szentgyónás szükségességére felhívjuk a figyelmet, a vasárnapi szentség kiszolgáltatáshoz gyónási lehetőség szombaton a Kapucinus templomban lesz 9.00-től 11.30 óráig.
  7. Február 16-án, vasárnap, a kapucinus templomban 18 órakor Mészáros Barnabás újmisés atya ünnepli a szentmesét és a NEKre készülve szól nekünk az Eukarisztiáról. Mindenkit szeretettel hívunk!
  8. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként Kapcsolódásra vagyunk teremtve! címmel tart előadást Dr. Török Gábor Pál tanár, lelkigondozó, pszichodráma vezető, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet adjunktusa Pusztavámon, a Művelődési Házban 2020. február 14. (pénteken) 18.00 órakor.
  9. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként  A házasság szakaszai - a növekedés örömei és a krízisek veszélyei címmel tart előadást  Dr. Papp Miklós görög katolikus lelkipásztor, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi főiskolai docense, tanszékvezetője a régi mozi Lovarda utcai épületében február 16-án 17 órakor.
  10. Hirdetjük, hogy a móri kapucinus templomba ministráns közösséget szervezünk, amelybe szeretettel hívjuk a negyedik osztályos, vagy annál idősebb fiúkat és lányokat. A rendszeres ministránsfoglalkozások mellett kirándulásokat, zarándoklatokat és nyári táborozást is tervezünk. Jelentkezni lehet a kapucinus templom sekrestyéjében és József atyánál.

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAPJA (február 9.)

Plébániatemplom: 9.30: egyházközségi fúvószenekar élő és + tagjaiért

11.00: + Terézia

Kapucinusok: 18.00: + szülők

8.00: + Halas szülőkért és testvérekért

18.00: jószándékra

KEDD: február 11.

a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária, a betegek világnapja

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc

SZERDA: február 12.

Kapucinusok: 18.00: élő Rozália és József

CSÜTÖRTÖK: február 13.

Plébániatemplom: 8.00: + szülők: József és Julianna

PÉNTEK: február 14.

Szent Cirill és Szent Metód Európa társvédőszentjei Ü.

Plébániatemplom: 8.00: + Róbert és + János

SZOMBAT: február 15.

Kapucinusok 8.00: + szülők és testvérek

ÉVKÖZI 6. VASÁRNAPJA (február 16.)

Plébániatemplom: 9.30: + Ágnes, Henrik és lányuk, Gizella

11.00: + János, Magdolna és + nagyszülők