Évközi 7. vasárnapja

2020.02.21

ÉVKÖZI 7. VASÁRNAPJA

(február 23.)

1. A mai szentmisék perselygyűjtése a katolikus iskolák támogatására történik. Kérjük a hívek nagylelkű adakozását.
  2. Gazdasági Bizottsági ülés lesz a plébánián február 24-én, hétfőn este 7 órakor.
  3. Hamvazószerda, a nagyböjt első napja, szigorú böjti nap, február 26-án lesz. Szentmise lesz a Plébániatemplomban, a Szent Erzsébet iskola részvételével, reggel 8 órakor és a Kapucinus templomban este 6 órakor. Ezeken a szentmiséken és a március 1-jei vasárnapon hamvazás lesz.
  4. Bibliaóra lesz Tamás atyával a plébánián február 27-én, este 6 órakor.
  5. Nagyböjt péntekjein, 17 órától a kapucinus templomban, keresztutat járunk. Az első alkalommal, 28-án, a Női kör a Rózsafüzértársulattal vezeti imádságunkat.
  6. Az új toronysisak reményeink szerint májusban kerül a helyére. Az elmúlt években megnövekedett építési költségek miatt az új toronysisak az egyházközség anyagi készleteit szinte teljesen felemésztik. Ezért gyűjtést szervezünk február 29-én és március 1-jén, mindkét templomban. A szentmisék előtt és után a templomokban elérhető önkéntesek átvételi elismervény ellenében várják szíves adományaikat. Előre is köszönjük a hívek adakozását.
  7. Apa – lánya hétvégét szerveznek 8 évesnél idősebb lányok és édesapjuk számára. Részletek a plakáton.
  8. Hirdetjük, hogy a móri kapucinus templomba ministráns közösséget szervezünk, amelybe szeretettel hívjuk a negyedik osztályos, vagy annál idősebb fiúkat és lányokat. A rendszeres ministránsfoglalkozások mellett kirándulásokat, zarándoklatokat és nyári táborozást is tervezünk. Jelentkezni lehet a kapucinus templom sekrestyéjében és József atyánál.
  9. 30 éves fennállását ünnepli a Bice- bóca Egyesület. Ebből az alkalomból jótékonysági estet szerveznek a Wekerle Szabadidőközpontba, március 13-án 18 órai kezdettel. Az estre belépőjegyként is szolgáló támogatói jegy vásárolható a TDM irodában és a segítőknél.

ÉVKÖZI 7. VASÁRNAPJA (február 23.)

Plébániatemplom: 9.30: + József és + Éva

11.00: Janka

Kapucinusok: 18.00: + szülők, és + fiúk Ferenc

8.00: + János és élő családtagok

18.00: a tisztítótűzben szenvedő lelkekért

KEDD: február 25.

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc

SZERDA: HAMVAZÓSZERDA (február 26).

CSÜTÖRTÖK: február 27.

Plébániatemplom: 8.00: + Imre

Kapucinusok: 18.00: + Márta és + Mária

PÉNTEK: február 28.

Plébániatemplom: 8.00: + szülők és testvérek

SZOMBAT: február 29.

Kapucinusok 8.00:

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAPJA (március 1.)

Plébániatemplom: 9.30: + Mátyás és élő családtagok

11.00: + szülők: János és Julianna