Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe

2020.02.01

GYERTYASZENTELŐ BOLDOGASSZONY

(február 2.)

1. Ma van Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe. Gyertyaszentelés a Kapucinus templomban a vasárnap reggeli és esti szentmisén, a Plébánia templomban a 11-es szentmisén lesz. Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe könyörgőnap a szerzetesi hivatásokért; imádkozzunk a közöttünk élő és szolgáló kapucinus testvérekért.
  2. Hétfő Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja, Balázsáldásban a február 9-ei, vasárnapi szentmisék után részesítjük híveinket.
  3. A Prohászka Imaszövetség imaalkalma a Közösségi Házban február 3-án, hétfőn 16 órakor lesz.
  4. A Karitasz összejövetelét tartja a Közösségi Házban február 4-én, 16 órakor.
  5. A NEK elsőáldozásra jelentkezőknek bemutatót tartanak a NEK regisztrációs felületéről a Szent Erzsébet iskola informatika termében február 5-én, szerdán 17:00 - 18:30-ig.
  6. Csütörtök első csütörtök, rózsafüzér titokcsere és szentségimádás a szokott rendben.
  7. Virrasztás lesz Magyarországért a Kapucinus kápolnában 7-én, pénteken az esti szentmise utáni kezdettel.
  8. Szeretettel hívják a Szent Erzsébet Iskolába játszóházi foglalkozásra az ősszel iskolába készülő óvodásokat. A játszóház időpontja február 8. (szombat) 9-11 óra között. A program során lehetőség lesz megismerni az iskola épületét és felszereltségét, valamint az ősszel átadásra került sportpályát, játszóvárat, pihenő parkot is. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
  9. Elsőáldozási felkészítő lesz a városi iskolás gyerekek számára a Közösségi Házban február 8-án, szombaton, fél 9-től.
  10. Szentmise lesz az Egyházközségi Fúvószenekar szolgálatával február 9-én, fél 10-kor
  11. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként Kapcsolódásra vagyunk teremtve! címmel tart előadást Dr. Török Gábor Pál tanár, lelkigondozó, pszichodráma vezető, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet adjunktusa Pusztavámon, a Művelődési Házban 2020. február 14. (pénteken) 18.00 órakor.
  12. A Házasság Hete rendezvénysorozat részeként  A házasság szakaszai - a növekedés örömei és a krízisek veszélyei címmel tart előadást  Dr. Papp Miklós a régi mozi Lovarda utcai épületében február 16-án 17 órakor.
  13. Az adóbevallás kapcsán a személyi jövedelemadó 1%-áról lehet rendelkezni a Katolikus Egyház javára, a második 1%-ról egy közhasznú szervezet vagy alapítvány javára. Városunkban ilyen a Szent Erzsébet Iskola, a Karitasz, a Mária Rádió és a Bice-bóca Egyesület. A Katolikus Egyház száma: 0011.

URUNK BEMUTATÁSA,

GYERTYASZENTELŐ BOLDOGASSZONY ÜNNEPE

könyörgőnap szerzetesi hivatásokért

(február 2.)

Plébániatemplom: 9.30: + Mária

11.00: + szülők, + testvérek és + hozzátartozók

Kapucinusok: 18.00: + Ignác és + Ferenc

8.00: A Rózsafűzértársulat élő és elhunyt tagjai

KEDD: február 4.

Kapucinusok: 18.00: + Mária (gyászmise)

SZERDA: február 5.

Szent Ágota E.

Kapucinusok: 18.00: + Balázs és + eleonora

CSÜTÖRTÖK: február 6.

Miki Szent Pál és tsai vt.k E

PÉNTEK: február 7.

Kapucinusok: 18.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: február 8.

Kapucinusok 8.00:

ÉVKÖZI 5. VASÁRNAPJA (február 9.)

Plébániatemplom: 9.30: egyházközségi fúvószenekar élő és + tagjaiért

11.00: + Terézia