Húsvét 6. vasárnapja 2022.05.22.

2022.05.20

• Májusi litánia van a Szent Rókus kápolnában minden este 6 órakor, a Kapucinus templomban minden héten hétfő, csütörtök és vasárnap kivételével 17.40-kor.
  • A jelölőcédulák alapján összeállított szavazólapokat kérjük, hogy május 22-ig adják le a templomokban kihelyezett dobozokban.
  • A kecskehegyi Szent Orbán kápolna búcsúi szentmiséje május 27-én pénteken 18 órakor lesz, utána a szőlő- és bortermelők agapéra hívják a jelenlévőket (részletek a meghívón).
  • Februárban létrejött a Székesfehérvári Egyházmegyében egy Ökumenikus Életvédő Közösség. Első rendezvényükre az „Egy nap az Életért” címmel Székesfehérváron kerül sor, május 28-án, 10 órai kezdettel. Az esemény ingyenes, de regisztráció szükséges. Plakát és részletes programterv a faliújságon.
  • Busz indul a móriak fogadalmi zarándoklatára Celldömölkre május 29-én vasárnap reggel 7.30-kor a Kapucinus térről. Jelentkezni a 3000 Ft-os részvételi díj befizetésével Buderer Ferencnénél vagy a plébániairodán lehet.
  • Köszönjük mindazoknak, akik tavaly a Plébániatemplom kertjében és a plébánia udvarán füvet nyírtak. Várjuk idén is a segítségüket. Feliratkozni a plébánián vagy a plébánia honlapján lehet.
  • Újraindul a templomkerti beszélgetés a Plébániatemplom kertjében a vasárnap esti 6-os szentmisék után. Itt lehetőség nyílik egymással és Tamás atyával is beszélgetni.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya pappá szenteli Ébner Vilmos diakónus urat június 23-án. A papszentelés 10 órakor kezdődik Székesfehérváron, a Prohászka emléktemplomban. A szentmisére busz indul, jelentkezni az irodán lehet. Az utazás díja 1500Ft/fő.
  • Urunk Mennybemenetelének napján, május 29-én a móriak fogadalmi zarándoklata okán a Plébániatemplomban nem lesznek szentmisék.

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA

(május 22.)

Tömegtájékoztatás világnapja

Plébániatemplom: 11.00: +Erzsébet, +Ferenc és + nagyszülők