Pünkösdvasárnap 2021

2021.05.22

PÜNKÖSDVASÁRNAP

(május 23.)

• A Magyar Katolikus Püspöki Kar május 7-i közleményében: a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól adott általános felmentést visszavonta. Kérünk mindenkit, hogy újra járjon vasárnapi szentmisékre!
  • Kérjük a kedves híveket, hogy továbbra is tartsák be a járványügyi rendelkezéseket így a szájat az orrot és IS eltakaró maszkot és kézfertőtlenítőt a templomba való belépéskor.
  • A mór-kecskehegyi Szent Orbán Kápolna búcsúját május 24-én Pünkösdhétfőn 17 órakor ünnepeljük, melyre mindenki szeretettel várunk. Részletek a meghívóban!
  • Találkozóra hívjuk az "Igent mondok!" online női lelkigyakorlat résztvevőit május 27-én fél hatkor a Plébániatemplomba. Azokat is szeretettel várjuk, akik az első találkozóra nem tudtak eljönni.
  • Szentháromság vasárnapján, május 30-án lesz a kapucinus templom búcsúja.
  • Elsőáldozás lesz a Plébániatemplomban május 30-án, 11 órakor. A zsúfoltság elkerülése érdekében kérjük, hogy aki nem érintett, az lehetőleg másik szentmisén vegyen részt, ha teheti. Megértésüket köszönjük.
  • Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya június 24-én a Prohászka Templomban diakónussá szenteli Ébner Vilmost. Imádkozzunk érte és a többi szentelendőért!
  • A tavasszal elmaradt évi nagytakarítás a Plébániatemplomban június 5-én lesz. Gyülekező 8.15-től. Minden szorgos kézre szükség van: férfiakat, kisgyerekes családokat is várunk, gyerekfelügyeletet és szerény ebédet biztosítunk. A munka gördülékenysége érdekében a feladatokat előzetesen kiosztjuk: jelentkezni a plébánia weboldalán ill. a templomban lehet majd.