Pünkösdvasárnap

2020.05.29

PÜNKÖSDVASÁRNAP

(május 31.)

1. A kapucinus atyák a jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel kizárólag a Kapucinus templomban tartanak szentmisét, ezért határozatlan ideig nem lesz szentmise a Plébániatemplomban vasárnap 9.30-kor.
  2. A Plébánia Hivatal nyitvatartása május 25-től: hétfőtől péntekig 9.30-tól 12 óráig.
  3. Újra lesz szentségimádás a Plébániatemplomban minden szerdán reggel 7 órától este 8 óráig. A 12-től 13 óráig terjedő időszakra várunk még jelentkezőket. Jelentkezni a sekrestyében vagy az irodán lehet.
  4. Pünkösdhétfőn a kapucinus templomban délelőtt 9-től 12.45-ig nyitva lesz a templom szentségimádásra, 17.30-tól a Szentlélek litániáját imádkozzuk, és 18 órakor szentmisét ünneplünk.
  5. Június 2-tól, a Kapucinus templomban, 17.30-tól a Jézus Szentséges Szíve litániáját imádkozzuk. Szeretettel hívunk minden testvérünket!
  6. Jövő csütörtökön, első csütörtökön, a kapucinus templomban 17 órától szentségimádást tartunk és 18 órától szentmisét. Ide hívjuk a Rózsafüzértársulat tagjait! Közös rózsafüzér imádság nem lesz, a titkok megáldása a szentségimádás végén lesz!
  7. Felhívjuk a kedves testvérek figyelmét, hogy június 4-én, 16 óra 30 perckor Trianon századik évfordulóján megszólalnak harangjaink. Magunk személy szerint imádságban kapcsolódhatunk be az emlékezésbe. Csendesedjünk el, ha van lehetőségünk, gyújtsunk meg egy gyertyát és imádozzuk el a Miatyánkot, és ajánljuk fel Magyarországért, a határon innen és túl élő magyarokért.
  8. Szentháromság vasárnapja a kapucinus templomunk búcsúünnepe lesz! Délelőtt nyitva lesz a kapucinus templom, kihelyezett oltáriszentséggel, szentségimádásra!

PÜNKÖSDVASÁRNAP (május 31.)

Plébániatemplom: 11.00: Ignác Eszter és Lucia

Kapucinusok: 18.00: + Alajos atya

8.00: + szülőkért: Istvánért és Teréziáért

18.00: a kapucinus közösség jótevőiért

HÉTFŐ: (június 1.)

Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja E.

KEDD: (június 2.)

SZERDA: (június 3.)

Lwanga Szt. Károly és trsi. vt. E.

Kapucinusok: 18.00: + Anna (gyászmise)

CSÜTÖRTÖK: (június 4.)

A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök Főpap Ü.

Plébániatemplom: 8.00: + Teréz, István és élő családtagok

Kapucinusok: 18.00: élő Mária és családja

PÉNTEK: (június 5.)

Szent Bonifác ppk. és vt. E.

Plébániatemplom: 8.00: + Ferenc és fia Ferenc

Kapucinusok: 18.00: Magyarországért, az ifjúságért és a családokért

SZOMBAT: (június 6.)

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA (június 7.)

Plébániatemplom 11.00: 1.)+Zsolt, + szülők és + nagyszülők

2.)+ Mátyás és élő családtagok