Szentháromság vasárnapja, 2021.

2021.05.28

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

(május 30.)

• Szentháromság vasárnapján, május 30-án van a kapucinus templom búcsúja.

• Gazdasági Bizottsági ülés lesz a Plébánia irodájában 31-én hétfőn este 19:30 kor.

• Június hónap Jézus Szentséges Szívének hónapja, a kapucinus templomban vasárnap, hétfő és csütörtök kivételével minden nap, 17.40-től, a Jézus Szent Szívének litániáját imádkozzuk.

• Jövő vasárnap, Úrnapján a következő módon alakul a miserend: szombat este 6 órakor szentmise lesz a Kapucinus templomban, vasárnap reggel 8 órakor a Kapucinus templomban, utána körmenet a szokásos útvonalon és állomásokkal, járványügyi figyelmességgel lesz. Ezt követően kb. 9.45-től szentmise Kapucinus templomban. A 11 órai szentmise a Plébániatemplomban elmarad. Este hatkor lesz szentmise a Plébániatemplomban.

• Kérjük a kedves híveket, hogy az Úrnapi körmenethez szirmára szedett szirmokat a Kapucinus templom folyosójára szíveskedjenek hozni. Feltétlen várjuk az elsőáldozókat a virághintéshez.

• Találkozóra hívjuk az "Igent mondok!" online női lelkigyakorlat résztvevőit június 3-án, csütörtökön fél hatkor a Plébániatemplomba.

• A tavasszal elmaradt évi nagytakarítás a Plébániatemplomban június 5-én lesz. Gyülekező 8.15-től. Minden szorgos kézre szükség van: férfiakat, kisgyerekes családokat is várunk, gyerekfelügyeletet és szerény ebédet biztosítunk. A munka gördülékenysége érdekében a feladatokat előzetesen kiosztjuk: jelentkezni a plébánia weboldalán ill. a templomban lehet majd.

• A Mór – Bodajk kerékpárút - zarándokút építése jó ütemben halad. Hirdetjük, hogy június 13-án, délutáni órákban hálaadó zarándokutat szervezünk, melynek részletei jövő héten hirdetésre kerülnek.

• Éjjel nappal hívható számon elérhető a telefonos lelkigondozói szolgálat betegek és kórházi dolgozók számára. Személyes találkozásra csak a móri, csákvári és fehérvári kórházakban van lehetőség. Részletek a plakáton.

• Örömmel hirdetjük, hogy Püspök Atya június 24-én a Prohászka Templomban diakónussá szenteli Ébner Vilmost. Imádkozzunk érte és a többi szentelendőért!

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA (május 30.)

Plébániatemplom: 11.00: +Ignác

18.00: + József és Sándor édesapákért, + Erzsébet édesanyáért, gyermekeikért, +József, + Mária, + Sándor, + hozzátartozók, + Etelka és + Ferenc

Kapucinusok: 18.00: + Teréz, + József és + Ildikó

8.00: beteg Rozália és Ignác

9.30: élő és + hozzátartozók

HÉTFŐ (május 31.)

Plébániatemplom: 18.00: + Apolczer Mátyás László
+ Kiss József
+ Kiss Józsefné Furtenbacher Terézia
+ özv. Olrik Lászlóné sz. Kancz Erzsébet (gyászmise)

KEDD: (június 1.)

Szent Jusztinusz vt. E.

SZERDA: (június 2.)

Nicosiai Szent Félix E.

Kapucinusok: 18.00: + Ferenc

CSÜTÖRTÖK: (június 3.)

Lwanga Szt. Károly és tsi., vt.k E.

PÉNTEK: (június 4.)

Plébániatemplom: 8.00: + Trosztmér László