Szentháromság vasárnapja

2020.06.06

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

(június 7.)

1. Szentháromság vasárnapja a kapucinus templomunk búcsúünnepe lesz! Délelőtt nyitva lesz a kapucinus templom, kihelyezett oltáriszentséggel, szentségimádásra!
  2. Késő nyáron elkezdődik a kapucinus templom homlokzatának és tornyának felújítása. Szívesen fogadjuk a templomunk közösségének segítségét! A kedves testvérek a templom végében található ’Adományok a homlokzat felújítására’ perselybe helyezhetik el felajánlásaikat, vagy a rendház sárga csekkjein, ill. banki átutalással a ’homlokzat felújítására’ megjegyzéssel. Előre is köszönjük a testvérek hozzájárulását!
  3. Határozatlan ideig vasárnap 9.30-kor nem lesz szentmise a Plébániatemplomban.
  4. Újra lesz szentségimádás a Plébániatemplomban minden szerdán reggel 7 órától este 8 óráig. A 12-től 13 óráig terjedő időszakra várunk még jelentkezőket. Jelentkezni a sekrestyében vagy az irodán lehet.
  5. A Kapucinus templomban, június hónapban, hétfő kivételével mindennap, 17.40-től a Jézus Szentséges Szíve litániáját imádkozzuk. Szeretettel hívunk minden testvérünket!
  6. Szentmise lesz kis körmenettel a Plébániatemplomban jövő vasárnap, Úrnapján 11 órakor.
  7. Az Egyházmegye iránymutatását követve a nyári hittanos táborok idén elmaradnak.
  8. Az elsőáldozásra ősszel fog sor kerülni.
  9. A Magyar Katolikus Püspöki Kar a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól felmentést és az általános feloldozást lehetőségét, 2020. június 14-től, Úrnapjától kezdődően általánosan visszavonta.

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA (június 7.)

Plébániatemplom 11.00: + Mátyás és élő családtagok

Kapucinusok: 18.00: + Teréz és + ifj. József

8.00: a Rózsafűzértársulat élő és elhunyt tagjaiért

18.00: + Sokbrák Márton