Úrnapja

2020.06.13

ÚRNAPJA

(június 14.)

1. Szentmise lesz kis körmenettel a Plébániatemplomban vasárnap, Úrnapján 11 órakor.
  2. Késő nyáron elkezdődik a kapucinus templom homlokzatának és tornyának felújítása. Szeretettel kérjük a templomunk közösségének segítségét! A kedves testvérek a templom végében található ’Adományok a homlokzat felújítására’ perselybe helyezhetik el felajánlásaikat, vagy a rendház sárga csekkjein, ill. banki átutalással a ’homlokzat felújítására’ megjegyzéssel. Előre is köszönjük a testvérek segítségét!
  3. A Magyar Katolikus Püspöki Kar a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól felmentést, most Úrnapjától kezdődően általánosan visszavonta.
  4. Jövő pénteken Jézus Szent Szívének Főünnepe lesz, szombaton a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szívének Emléknapja lesz. Ha tehetjük, szentmisével ünnepeljük meg Isten szeretetét és kérjük égi édesanyánkat segítsen viszontszeretnünk Istenünket.
  5. Az Egyházmegye iránymutatását követve a nyári hittanos táborok idén elmaradnak.
  6. Az elsőáldozásra ősszel fog sor kerülni.

Rendszeres programok, hirdetések:

1. Határozatlan ideig vasárnap 9.30-kor nem lesz szentmise a Plébániatemplomban.
  2. A Kapucinus templomban, június hónapban, hétfő kivételével mindennap, 17.40-től a Jézus Szentséges Szíve litániáját imádkozzuk. Szeretettel hívunk minden testvérünket!
  3. Szentmise lesz a Rókus kápolnában, június 20-án, szombaton reggel 8 órakor.
  4. Szentségimádást tartunk a Plébániatemplomban minden szerdán reggel 7 órától este 8 óráig. A 12-től 13 óráig terjedő időszakra várunk még jelentkezőket. Jelentkezni a sekrestyében vagy az irodán lehet.

ÚRNAPJA (június 14.)

Plébániatemplom 11.00:

Kapucinusok: 18.00: + Antal

8.00: + szülők és + testvérek

18.00: + József

KEDD: (június 16.)

Kapucinusok: 18.00: + szülők: Máris és Ignác

SZERDA: (június 17.)

Kapucinusok: 18.00: + Margit Luca (gyászmise)

CSÜTÖRTÖK: (június 18.)

Plébániatemplom: 8.00: + szülők és élő családtagok

PÉNTEK: (június 19.)

Jézus Szent Szíve Fü.

Plébániatemplom: 8.00: + Mária (gyászmise)

SZOMBAT: (június 20.)

A Boldogságos Szűz Máris Szeplőtelen Szíve E.

ÉVKÖZI 12. VASÁRNAPJA (június 21.)

Plébániatemplom 11.00: 1) + Tibor 2) + Lincz szülők és + gyermekeik, + János és Mária

Kapucinusok: 18.00: + szülők: Teréz és József

8.00: + Ferenc